Kde hledat hlavní kandidáty na zisk okresního přebornického titulu? Pohled do podzimní tabulky říká, že zimu na její špici strávilo českotřebovské béčko a tenhle mladý celek nelze v prognózách v žádném případě opomenout. Stejně jako Mistrovice, které jsou v polovině soutěžního ročníku druhé jenom vinou horšího brankového poměru. A do třetice je tady rezerva Chocně, protože tým, který umí dát ve třinácti kolech 57 branek, je prostě bezpodmínečně nutné brát vážně. Na svoji šanci však čekají i další, ať nebezpečná Dolní Dobrouč či zdatný nováček z Kerhartic.

SK Polička vs. TJ Svitavy B.
Fotbalový deník: Nováčci hájí špici. Boj o udržení bude jen pro silné povahy

Neméně napínavé zážitky slibuje bod o udržení, neboť minimálně poslední pětice určitě neměla klidný zimní spánek. Aby také ano, když je natěsnána v rozmezí tří bodů. Zatímco Albrechtice se musí naučit dávat góly, neboť jich daly jen deset, tak Rybník zase hledal způsob, jak utěsnit krvácející defenzivu inkasující v průměru více než čtyřikrát na zápas. Z úplného sna se bude hrabat Brandýs, jemuž podzim vůbec nevyšel, podobně tomu bylo ve Verměřovicích i Dolní Čermné. Zkrátka, na obou pólech to bude vřít od úvodního výkopu.

SELECT OP muži, 15. kolo:
Sobota 15.00:
Žichlínek – Česká Třebová B
Mistrovice – Kerhartice
Neděle 15.00:
Sruby – Dolní Čermná
Sopotnice – Albrechtice
Dolní Dobrouč – Verměřovice
Brandýs nad Orlicí – Choceň B
Řetová – Rybník


Načítám tabulku ...

Začínají rovněž jarní třetitřídní boje o dvě „vstupenky“ do okresního přeboru. Podzim rozdal karty tak, že je téměř nemožné ukázat na zřetelné favority, vždyť prvních šest mužstev průběžného pořadí je naskládáno v pěšti bodech, takže může stačit jedno dvě kola a všechno bude klidně vzhůru nohama.

TJ Sokol Pomezí vs. TJ Semanín.
Fotbalový deník: Ve Svratouchu berou jen postup. Stejný cíl vyhlašuje i Žamberk

Na podzim příjemně překvapil Lichkov, který se dokonce vyšvihl na půlmistrovskou pozici a rozhodně se mu nebude chtít ji opouštět. Za ním je ovšem pořádně husto, co se týče silných týmů a možných pronásledovatelů: rezervy Žamberka, Tatenice a FC Jiskra 2008, ostrostřelci z Helvíkovic či Klášterec nad Orlicí. Okruh týmů, které živí svoje postupové naděje, je široký a také nejnižší okresní třída bude mít fanouškům co nabídnout.

SELECT III. třída, 15. kolo:
Sobota 10.00:
Rudoltice – Žichlínek B
Sobota 10.30:
Černovír – Boříkovice (hř. UMT Ústí nad Orlicí)
Sobota 14.00:
Tatenice B – Žamberk B (hř. UMT Lanškroun)
Sobota 15.00:
Těchonín – FC Jiskra 2008
Lichkov – Helvíkovice
Neděle 14.00:
Dolní Třešňovec – Libchavy B (hř. UMT Lanškroun)
Neděle 15.00:
Klášterec nad Orlicí – Kunvald


Načítám tabulku ...