Ve 12. kole přijely do Českých Heřmanic Verměřovice a výsledek 15:0 není třeba příliš komentovat. Šlo o nejvýraznější vítězství v dosavadním průběhu ročníku. Střelec Mach nasázel osm branek, což je naprosto skvostná bilance v jednom utkání.

Zastřílel si také Brandýs nad Orlicí, když doma deklasoval devíti góly Těchonín. Brankově bohaté kolo pokračovalo i na dalších stadionech. Už v sobotu si na svém trávníku poradily Albrechtice 6:1 s Kláštercem nad Orlicí. Zápas otevřely rychlou brankou a v závěru poločasu si vypracovaly klidný náskok 3:0. Pohodu si přenesly rovněž do druhé půle. Stejným výsledkem skončil duel mezi Dolní Dobroučí a Rybníkem. Za stavu 3:1 byl vyloučen hostující Michal Kareš a domácí početní výhodu zužitkovali dalšími třemi góly.

Druhé místo v tabulce si upevnilo Jehnědí výhrou nad Rudolticemi. Zlomový okamžik přišel po hodině hry, kdy góly Vondry a J. Gregara dělila minuta.

Tři body na své konto přidala Sopotnice. Jako první se prosadili hosté ze Žamberka, ale domácím stačilo sedm minut na to, aby stav otočili na 3:1. Poločas pak skončil 3:2. Po pauze už mířili do černého pouze hráči Sopotnice. Dva góly Pecháčka nasměrovaly D. Čermnou k výhře nad Jiskrou B.

Náchodský stoper Lukáš Hlava (vpravo) se snaží odtlačit od míče dotírajícího hráče Českého Brodu.
Dvořák se na hráče zlobil

Okresní fotbalový přebor II. třídy:

Albrechtice - Klášterec nad Orlicí 6:1

Fakta – branky: 44., 61. z pen. a 69. D. Kollert, 3. vlastní, 38. M. Marek, 68. Prokop – 65. M. Fišer. Rozhodčí: Pecza. ŽK: 2:1. Diváci: 55. Poločas: 3:0. Albrechtice: Šembera – Martykán, Šnír, J. Kollert, Buřval, Mareš, O. Marek (65. Pavlosek), M. Marek (85. F. Marek), Prokop, Koutný, D. Kollert (75. Sokolík). Klášterec nad Orlicí: Dostál – Bartoš (65. Faltus), Nekoranec, M. Rous (46. Z. Rous), Bílek, M. Fišer, Sabota (46. Černoch), Honzák, Brůna, Králík, P. Rous.

D. Čermná - FC Jiskra B 3:2

Fakta – branky: 33. a 67. z pen. Pecháček, 35. Marek – 37. Malý, 57. Pasker. Rozhodčí: Šilar. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (79. Kolbe). Diváci: 50. Poločas: 2:1. Dolní Čermná: Dušek – Pražák (86. Vacek), Krudenc, Kittnar, Pecháček, Hubálek, Macháček, Kostelecký, Mich. Bednář (66. Hyhlík), Dušek, Marek. FC Jiskra 2008 B: Šnevajs – Stašák, Fňouk, Uhlíř (46. Pasker), Kolbe, Kopecký, Dvorský, Roček, M. Hnátnický, Malý (60. Bednář), Machovič.

Brandýs n. O. - Těchonín 9:0

Fakta – branky: 27., 32. a 49. Hanzl, 20. a 38. Beneš, 13. Janoušek, 51. Kochánek, 80. B. Fogl, 89. Brzybohatý. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: 0:0. Diváci: 95. Poločas: 5:0. Brandýs n. O.: Zvalený – Matějka, Sloupenský, Dostál, Skalický (46. Brzybohatý), Janoušek (46. Špinler), Hanzl, Kochánek, B. Fogl, Beneš (59. Šrajer), Lajza (69. J. Fogl). Těchonín: Jireš – Faltus, Polzer, Turner, Šponar, Kroczak, Durna, Merta, Veselý, Březovský, Hubálek.

Jehnědí - Rudoltice 3:0

Fakta – branky: 40. Najman, 63. Vondra, 64. J. Gregar. Rozhodčí: Ropek. ŽK: 0:0. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Jehnědí: Doležal – Andrle, Šeda (46. Vrabec), D. Gregar (46. Lučan), Fikejz, Najman (46. Vondra), Fišer, Pilař (79. Kostka), Sikora, J. Gregar (85. Absolon), Neugebauer. Rudoltice: Hejl – Veselý, Kostka, Macháček, Pražák, Kocanda, Juda, Tipelt, Rek, Vlček, Kuběnka.

D. Dobrouč - Rybník 6:1

Fakta – branka: 87. a 90. J. Skalický, 7. Dušek, 28. M. Falta, 45. Hynek, 72. O. Skalický z pen. – 29. Klazar. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (61. Mich. Kraeš). Diváci: 60. Poločas: 3:1. Dolní Dobrouč: P. Skalický – M. Falta, Švercl (85. Vašátko), Václavek, Dušek, O. Skalický, K. Falta, Matějíček (79. Wendl), J. Skalický, Řehák (46. Roček), Hynek (84. Mauer). Rybník: Suk – Mar. Kareš, Mich. Kareš, Václavský (40. Dvořák), Pleskot (59. O. Klazar), Petr, L. Klazar, Petran, Skalický, Vítek, Petružálek.

České Heřmanice - Verměřovice 15:0

Fakta – branky: 6., 32., 47., 48., 57., 62., 71. a 89. Mach, 16. a 88. Jirsák, 9. vlastní, 10. Pražák, 37. Ostřížek, 63. Pánek, 65. Vomáčka. Rozhodčí: Serbousek. ŽK: 0:0. Diváci: 90. Poločas: 6:0. Č. Heřmanice: Řehák – Černohorský (66. Vaňous), Kučera, Šplíchal, Laštovka, Vomáčka (66. Šmejdíř), Jirsák, Ostřížek (61. Pánek), Pražák (61. Kusý), Brychta, Mach. Verměřovice: Svoreň (46. Hudec) – Šípek, M. Nastoupil, Mach, Krulikovský, Ryšavý, D. Nastoupil, Sklenář (66. Tlapák), Pavel, Saikhan, A. Nastoupil.

Sopotnice - Žamberk B 5:2

Fakta – branky: 24. a 89. Švec, 29. Zeman, 31. vlastní, 79. Špaček – 22. Plundra z pen., 36. Cvik. Rozhodčí: Stolín. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 3:2. Sopotnice: Martinec – Vítek, M. Šebrle, Zeman, J. Šebrle (46. Pánik), Voleský, Špaček, Švec, Beneš, Vávra, Macek. Žamberk B: Dvořák – Huška, Molnár, Hauptmann, Kašpar (89. Sivák), Chládek, Vávra, Ulrych (46. Válka), Cvik, Plundra, Hernych.