Plný zásah nezapsal nikdo z nich, tři celky šly do penaltové loterie a z ní vyšel úspěšně pouze Lanškroun, který je na aktuální třetí pozici za vedoucí Luží a druhou Litomyšlí nejvýše postaveným mužstvem z regionu.

Chrudim B - Choceň 5:1

Choceňští fotbalisté střídají v poslední době poněkud „extrémní výsledky“. V Moravské Třebové inkasovali pět branek, následně doma sami čtyři vstřelili a nyní zase utržili další vysokou porážku. „Kvalita soupeře byla značná, jelikož byl posílen několika hráči z druholigového áčka. Snažili jsme se nicméně o svoji hru, vytvořili jsme si několik brankových příležitostí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. S tak silným soupeřem se musí každá možnost využít, jinak není šance na úspěch. Naopak domácí mužstvo prokázalo svoji kvalitu a svoje příležitosti proměnilo,“ uvedl hrající trenér Petr Zahálka.

Holice - Letohrad 2:2, pen. 4:2

Vzájemné měření sil této dvojice pamatuje i divizní doby. Letohrad měl v Holicích políčeno na tři body, má jen jeden a to je málo, protože hru měl po většinu času ve své moci. „Při vší úctě k soupeři si myslím, že jsme v Holicích zbytečně ztratili body. Dvakrát v utkání vedeme a pak soupeře necháme vyrovnat kvůli naší nepozornosti. Od 65. minuty se fotbal už moc nehrál, hra se jen kouskovala a když se nám podařilo vstřelit branku na 3:2, tak ji rozhodčí, pro mě ze záhadných důvodů, neuznal. Tím ale nechci omlouvat naší neschopnost zvládnout dobře rozehrané utkání,“ hodnotil trenér Aleš Majvald. Ostatně i domácí kouč Václav Velinský uznal, že jeho mužstvo přišlo k bodům s pomocí všech svatých. „Jednalo se o nejkvalitnější mančaft, se kterým jsme se střetli. S přehledem režíroval celé utkání a zasloužil si zvítězit. My jsme se štěstím vyrovnávali a nakonec měli kliku rovněž v penaltovém rozstřelu.“

Moravany - Žamberk 3:3, pen. 5:4

Nebývalá přestřelka se strhla v prvním poločase, kdy padlo všech šest gólů. Po přestávce si oba rivalové dávali daleko větší pozor, tudíž se rozešli smírným skóre a bod navíc si vystříleli domácí hráči. „Do zápasu jsme šli s určitým záměrem, ale vše bylo zbořeno v sedmé minutě, kdy jsme inkasovali podruhé. Bylo to frustrující, naštěstí kluci dokázali brzy korigovat a přesto, že nám domácí ještě jednou odskočili o dvě branky, byla na hráčích vidět touha něco s nepříznivým stavem udělat. To se také podařilo a po dvou krásných brankách jsme vyrovnali. Myslím, že jsme byli aktivnější, a to především v úvodu druhého poločasu. Byla jen škoda, že jsme dvě dobré šance nevyužili, mohli jsme v Moravanech získat i více. Důležité pro mě ale je, že hráči dokázali, že jsou schopni překonat i nepříznivý vývoj utkání,“ tak zní hodnocení trenéra Evžena Kopeckého.

Česká Třebová - Litomyšl 1:2

Nástup do zápasu lépe vyšel hostům a na skóre se to projevilo po čtvrthodině, kdy si na Zemanův roh naběhl Štoudek a hlavičkou rozvlnil síť. Vůbec celý první poločas vyzněl pro hosty, domácí se dostali více do hry po změně stran, kdy se tlačili za vyrovnáním. To pravé drama zůstalo schováno do závěrečných minut. Domácí nejprve srovnali hbitým Novotným, ještě ale nebyl konec. Severa poslal dlouhý aut do vápna, způsobil tam zmatek, beci nedokázali balon odvrátit, ten se dostal k Foltovi, jenž se nejlépe zorientoval, prosadil se mezi beky a střelou podél gólmana Bárty na vzdálenější tyčku rozhodl.

Heřmanův Městec - Lanškroun 1:1, pen. 5:6

Blíže k vítězství měli ve vyrovnaném souboji hosté, od 73. minuty vedli poté, když se po rohu prosadil pohotový Sita. O náskok přišli tři minuty před koncem po spolupráci Jošta s Dvořáčkem, penaltový rozstřel však zvládli lépe a získali cenný druhý bod.