Změnilo se hodně věcí. V dobách, kdy Letohrad hrál třetí nejvyšší fotbalovou soutěž, chodily na stadion davy diváků. Fronta na lístky stála až k silnici.

Všechno je pryč.

Tribuny během utkání takřka zejí prázdnotou. Letohrad po sestupu z divize není na vrcholu krajského přeboru, jak si možná všichni mysleli před sezonou. Především fanoušci. Mýlili se.

Trenér ALEŠ MAJVALD musel najít nové tváře, aby doplnil A tým, jež doznal změn.

Počítal spoustu odchodů. Žádné cizí velké jméno se v kolonce příchodů neobjevilo. Řada přišla na odchovance Letohradu, kteří teď mají šanci ukázat, že fotbal hrát umějí.

Výsledky Letohradu v podzimní části sezony
1. kolo: Svitavy – Letohrad 1:5
2. kolo: Letohrad – Žamberk 2:0
3. kolo: Lanškroun – Letohrad 2:0
4. kolo: Letohrad – Česká Třebová 4:1
5. kolo: Heřmanův Městec – Letohrad 2:0
6. kolo: Letohrad – Moravany 1:1 pen. 6:7
7. kolo: Dolní Újezd – Letohrad 2:4
8. kolo: Letohrad – Moravská Třebová 2:0
9. kolo: Holice – Letohrad 2:2 pen. 4:2
10. kolo: Letohrad – Chrudim B 1:1 pen. 3:4
11. kolo: Třemošnice – Letohrad 1:1 pen. 2:3
12. kolo: Letohrad – Luže 4:0
13. kolo: Choceň – Letohrad 0:0 pen. 5:6
14. kolo: Litomyšl – Letohrad 2:1
15. kolo: Letohrad – Hlinsko 1:2

Když jste přebíral tým Letohradu, bylo před vámi několik otazníků, jak to s mužstvem po sestupu z divize bude. Podařilo se vám na některé z nich najít odpověď?
Největší otazníky pro mě byly to, jak si dokážeme poradit s odchody hráčů a jak si zvykneme na odlišný způsob hry než v divizi. Odchod Volšíka, Jeníčka, Týfy, Tichého, Krystla plus absence Vaniše pro nás bylo citelné oslabení a jejich zkušenosti a kvalita by se nám hodila. S jiným způsobem hry jsme se taky trošku prali. V divizi se hrálo na brejky a naopak v krajském přeboru jsme povětšinou dobývali obranu soupeře, to není nikdy jednoduché, a mají s tím problémy i lepší týmy než Letohrad.

Vyrojilo se několik spekulací, že mužstvo by mělo hrát na úplné špici tabulky. Sám jste ale tušil, že to bude složité.
Spekulace jsou jedna věc a realita druhá. Hned na prvním tréninku jsem hráčům řekl, že nás čeká složitá cesta a to se jen potvrdilo. Tím neříkám, že jsme nechtěli být v tabulce výš.

Na domácím trávníku byly výkony týmu výrazně lepší než venku, což Letohrad provází už několik let. V čem tkví zakopaný pes, protože tím se Letohrad po většinou připraví o spoustu bodů?
Hodně jsem o tom mluvil i s hráči a víme, že je to dlouhodobý problém. Pevně věřím, že na tom zapracujeme a na jaře už nebudeme týmem, který hraje dobře jen doma.

Střílení branek bylo hodně závislé na příspěvku Tomáše Kabourka, ale nikdo další se k němu nepřidal. Je koncovka tím hlavním problémem ve hře?
Koncovka byla jedním z našich problémů. Celkově nám chyběla kvalita v poslední třetině hřiště, víc hráčů v pokutovém území soupeře, větší důraz a tím pádem větší tlak na soupeřovu obranu.

V průběhu sezony jste mužstvu vštípil nový herní systém. Padla volba na úrodnou půdu?
Rozestavení a organizaci jsme změnili. Byla to jedna z věcí, která se nám, myslím, povedla a i klukům to vyhovovalo. Na druhou stranu máme bodů tolik, kolik máme, a na umělecký dojem se nehraje.

Panuje s podzimní částí sezony spokojenost?
O spokojenosti tady nemůže být řeč. Hodně mě mrzí porážky v posledních dvou kolech, protože to hází negativní stín na celou podzimní část. i když to herně úplně špatné nebylo.