Dvaadvacetiletý fotbalista, který v mládežnických kategoriích působil v nedalekých klubech v Sopotnici a Libchavách, prožil se svými spoluhráči jasně nejpovedenější vystoupení z dosavadních šesti odehraných kol. Nyní však půjde o to, aby nezůstalo pouze u jedné výsledkové vlaštovky, neboť ústečtí fanoušci by rezervu rádi viděli v úplně jiných patrech tabulky (což ostatně pro áčko platí v nemenší míře…). Podle vlastních slov vděčí Tomáš Pinkava za svoje střelecké probuzení hlavně kvalitní práci svých spoluhráčů.

Tomáš Pinkava (Jiskra Ústí nad Orlicí).Tomáš Pinkava (Jiskra Ústí nad Orlicí).Zdroj: archiv klubu

Jasné vítězství nad půdě FC Jiskra 2008 bylo vzhledem k dosavadním výkonům obou klubů v sezoně docela překvapením. I pro vás?

Přestože jsme očekávali těžké utkání, tak jsme podali zatím nejlepší výkon podzimní části a o výsledku jsme rozhodli, dá se říci, ještě v prvním poločase, kdy stav byl 5:1 pro naše mužstvo. Z mého osobního pohledu se mi utkání také podařilo a pevně věřím, že v příštích kolech bude můj střelecký učet dál narůstat.

Jak byste popsal vaše střelecké zásahy na trávníku v Červené Vodě?

V tomto utkání jsem těžil hlavně z dobré práce celého týmu, kdy mi po celou dobu, kterou jsem na hrací ploše působil, připravovali řadu skvělých šancí a mně se dařilo je proměňovat.

Řekl byste o sobě, že jste rozeným střelcem a vaším hlavním úkolem na hřišti je střílet góly?

Rád bych řekl, že ano. V soutěži je řada vyrovnaných týmů a moc branek obvykle v zápasech nepadá. Jelikož nastupuji na pozici útočníka, tak se pochopitelně počítá hlavně s tím, že mužstvu pomohu nějakým vstřeleným gólem.

Ilustrační foto.
Ústecké béčko naznačilo svoje možnosti a nasázelo sedm gólů

Vzpomenete si na některé vaše vydařené střelecké počiny z minulosti, povedené zápasy, zvlášť pěkné góly apod.?

Gólové nejvydařenější utkání jsem měl, když jsem ještě hrál za dorost Libchav, kdy jsem na hřišti Chocně vstřelil v jednom utkání sedm branek. Za svoji nejhezčí a nejlepší trefu považuji branku, kterou jsem v dresu A mužstva Ústí nad Orlicí vstřelil v přátelském utkání ligovému Hradci Králové.

Ústecké béčko se teprve v šestém kole dočkalo prvního vítězství v sezoně. Čemu přičítáte váš výsledkově nevydařený vstup do soutěže? Kam byste se chtěli posunout v dalším průběhu podzimu?

Start soutěže nebyl skutečně optimální. Máme však mladý tým, který se v každým utkání zlepšuje. Pevně věřím, že výhry na naší straně budou přibývat a podaří se nám dostat do klidných vod horní poloviny tabulky.

Se střílením branek má značné potíže také vaše divizní áčko. Děláte si naděje, že byste se mohl časem prostřílet i do jeho barev?

Zahrát si divizi je určitě velká výzva, nicméně konkurence v útoku našeho A týmu je vysoká. Já se nyní plně soustředím na odehrání co nejvíce minut v béčku, abych posbíral zkušenosti z dospělého fotbalu. Zda přijde šance si zahrát za první tým, to se teprve uvidí.

Ještě jednoho čtyřgólového kanonýra nabídl minulý mistrovský víkend. Jan Petran čtyřmi trefami zařídil v okresním přeboru výhru Rybníku ve Verměřovicích. Hattricky přidali Vlastimil Buben z Brandýsa nad Orlicí a klášterecký Pavel Sabota. Mezi mládežniky se třemi zásahy prezentovali choceňský dorostenec Matyáš Laky, starší žák Jakub Deml z České Třebové, jeho vrstevník Jaroslav Černý ze Žamberka a mladší žák Filip Střasák z Českých Heřmanic.