K prvnímu vítězství v sezoně se Lanškroun spíše protrápil, právě takové výsledky jsou ale možná cennější než ty, když se mužstvu daří, na co sáhne. Super počin má za sebou Česká Třebová, která vynulovala ofenzivu druhého nejlepšímu celku uplynulého ročníku. V Chocni musí lkát nad vlastní střeleckou nemohoucností, nikoli však nad předvedenou hrou, která nebyla špatná.

Heřmanův Městec – Vysoké Mýto 4:1

František Dvořák st., trenér SK Vysoké Mýto B: Utkání se mi nehodnotí dobře, vrátilo nás zpátky na zem. Herně bylo absolutně vyrovnané, ačkoli tomu skóre nenasvědčuje. Upozorňoval jsem hráče, že domácí příliš nevyužívají střed pole a posílají dlouhé míče do vápna, za kterými důrazně jdou. Což se potvrdilo, paradoxně jsme však góly dostávali jen ze standardních situací po zakončení z malého vápna, což bylo z naší strany trestuhodné. Za stavu 2:0 jsme zvedli hlavy a tahali ve hře za další konec, podařilo se nám vsítit kontaktní branku a vzápětí zahodili stoprocentní tutovku ze dvou kroků. To byl zlomový moment, protože za chvíli jsme inkasovali opět po standardce a při naší hře vabank přišel ještě čtvrtý zásah do naší sítě. Rozhodujícím faktorem zápasu byla agresivita, jakou domácí na rozdíl od nás měli v obou pokutových územích. A tím pádem zaslouženě vyhráli.

Choceň – Moravská Třebová 0:1

Petr Zahálka, hrající trenér FK Spartak Choceň: Odehráli jsme dobré utkání. Po celou dobu jsme měli nad Moravskou Třebovou převahu, vytvářeli si jednu šanci za druhou a kopali i penaltu. Ale neskutečným výkonem nás vychytal hostující gólman Yaroshevych. A potom pár minut před koncem z ojedinělého centru hosté skórovali. Prohra je krutá, ale takový je fotbal. Věřím, že když budeme takto hrát dál, výsledky se rychle dostaví.

Žádná radost ve druhém kole. Na Orlicku přibyly výhradně divizní porážky

Alexandr Bokij, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Pro nás to je velmi šťastné vítězství. Domácí byli pohyblivější, hráli s větší chutí, byli nebezpečnější, na naší straně bylo znát, že nám chybí několik kluků ze základu. Ale bojovali jsme, přežili jsme i penaltu nařízenou na pokyn asistenta rozhodčího. Musím samozřejmě pochválit gólmana Yarosheviche, kromě pokutového kopu nás podržel dalšími výbornými zákroky. Nakonec se na nás v závěru usmálo štěstí, když se nám povedlo sehrát pěkný rychlý brejk, Štaffa centroval a Herasymenko, který jen chvíli předtím přišel na hřiště, hlavou rozhodl. Závěr jsme zvládli a uhájili těsný náskok. V soutěži jsme zatím dali dva góly a máme za to šest bodů, i tak to někdy ve fotbale bývá. Hledáme se však po herní stránce, která není taková jako na jaře, v tomto směru nás znovu čeká hodně práce.

Lanškroun – Moravany 2:1

Pavel Hrabáček, trenér FO Lanškroun: V prvním poločase jsme byli na hřišti horší. Hosté působili jistěji v kombinaci, byli nebezpečnější, pár situací jsme odvraceli na poslední chvíli a nakonec jsme inkasovali, když první střela z trestného kopu šla do zdi a opakovaný pokus skončil v síti. Teprve potom jsme se trochu nadechli, těsně před poločasem perfektně zahráli standardní situaci a vyrovnali. Jinak nás trápila řada nepřesností v přechodové fázi. Druhý poločas byl vyrovnaný, zvýšeným úsilím jsme se dostali k několika rohovým kopům a po jednom z nich skórovali. Ke konci utkání, když soupeř otevřel hru, jsme šli třikrát sami na branku, ale nedali z toho ani gól, takže jsme se k vítězství tentokrát spíše protrápili. Jednalo se o velmi těžký zápas.

Miroslav Semerád, hrající trenér TJ Sokol Moravany: Z tohoto utkání jsme měli vytěžit minimálně bod. Ujali jsme se vedení, měli jsme i další příležitosti a domácí nás prakticky neohrozili. Na konci poločasu však vyrovnali ze standardní situace. Nebýt nešťastného druhého gólu, tak by zápas zřejmě skončil remízou.

Litomyšl – Česká Třebová 0:1

Roman Pražák, trenér TJ Jiskra Litomyšl: Po výhře ve Svitavách jsme chtěli tři body potvrdit v prvním domácím zápase nové sezony proti České Třebové. Bohužel se nám to nepodařilo a po dlouhé době jsme vyšli bodově naprázdno. Do utkání jsme nevstoupili špatně, vytvořili jsme si i několik příležitostí a poměrně hodně střeleckých pokusů, ale ke gólu to nevedlo. Do vedení se naopak dostal soupeř po chytré střele Vaňouse. Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme přidat na pohybu, změnili jsme rozestavení, prostřídali, ale kdyby se tentokrát hrálo do rána, tak bychom branku nevstřelili. I přesto, že jsme možností měli dostatek. Nutno podotknout, že minimálně ve třech případech nás také skvěle podržel Jílek při šancích soupeře. Třebová byla efektivnější a po zásluze si odváží tři body. Pro nás to byl jak herně, tak výsledkově nepodařený duel. Co je pro nás ještě horší, to jsou stále přibývající zranění. To je momentálně největší problém.

Jak skončila, tak začala. Choceňská rezerva naděluje také ve vyšší soutěži

Petr Pražák, trenér FK Česká Třebová: Z naší strany se jednalo o povedené utkání. Proti silnému soupeři jsme dokázali nedostat branku, což bylo základem zisku tří bodů. V ofenzivě jsme se přes dostatek šancí prosadili jenom jednou, ale v celkovém kontextu to s dobrou defenzivou na vítězství stačilo.

2. KOLO: Litomyšl – Česká Třebová 0:1 (0:1). Branka: Vaňous. Libišany – Svitavy 2:1 (1:0). Branky: L. Kraják 2 (1 z pen.) – vlastní (Motyčka). Choceň – Moravská Třebová 0:1 (0:0). Branka: Herasymenko. Přelouč – Třemošnice 0:1 (0:0). Branka: Šebek. Heřmanův Městec – Vysoké Mýto B 4:1 (2:0). Branky: Trnka, Hauf z pen., vlastní (Fišer), Dvořáček – Škrabal. Lanškroun – Moravany 2:1 (1:1). Branky: Jílek, Smrkal – J. Lukas. Horní Ředice – Pardubičky 6:0 (4:0). Branky: Koreček 2, Obermajer 2, Skoumal, Kaufman.
Utkání Lázně Bohdaneč – Holice bylo za stavu 1:1 v 56. minutě předčasně ukončeno z důvodu vážného zranění hráče a zásahu RZS.