„Zápas který potěší oko diváka, ale trenéra určitě ne. V podstatě každá střela na branku rozvlnila síť. Bohužel z pohledu domácích byli hosté o jednu střelu lepší,“ vyjádřil se kouč Vysokého Mýta Tomáš Fritsche po utkání, v jehož průběhu ani jeden z týmů nevedl více než o branku a o jehož osudu rozhodl Zdeněk Vaňous trefou na 4:5 tři minuty před konečným hvizdem. „V tomto duelu jsme čelili zatím největší ofenzívní kvalitě a ta nám dělala obrovské problémy. Naštěstí jsme si minulý týden nevystříleli všechen střelecký prach a dokázali domácím konkurovat. Vyrovnané utkání opět rozhodli naši střídající hráči a proto si odvážíme z divokého zápasu obrovsky cenné tři body,“ radoval se českotřebovský lodivod František Dvořák ml.

Fotbalová divize.
Ústí zvládlo další náročný krok. Úspěch i pro Vysoké Mýto, letohradská ostuda

Choceň dostala před týdnem od Lanškrouna krutou šestku, pročež byly úkoly stanovené jejím renérem před vystoupením na půdě silných Svitav vcelku zřejmé: vyztužit obranné řady. A neminulo se to účinkem, remíza 1:1 je pro Spartak rozhodně plusovým počinem do soutěže. „Do utkání jsme šli s jasným cílem zlepšit defenzivní činnost. Taktické pokyny dodržovalo celé mužstvo na výbornou. Soupeře jsme do vložených šancí nepouštěli a spoléhali na rychlé protiútoky. Bohužel jsme několik slibných situací nedotáhli do konce, ale v kontextu celého zápasu a vzhledem k síle domácího mužstva jsme s bodem spokojeni,“ netajil se kouč Petr Pražák.

Okresní fotbalové soutěže.
Libchavy vydřely vítězství v deseti. Černovír vs. Dolní Čermná? Červená šílenost

Lanškroun neměl mít podle papírových předpokladů se zachraňující se Přeloučí na domácím hřišti příliš mnoho práce, z této iluze ho ovšem protivník kvapem vyvedl. „Chtěli jsme potvrdit body z venku, ale první poločas tomu vůbec nenasvědčoval. Soupeř nás v úvodní čtvrthodině dvakrát přehlavičkoval v pokutovém území a šel do dvougólového vedení. Sice jsme následně po standardní situaci Skalickým snížili, ale celá první půle od nás nebyla dobrá. Hosté byli lepší v osobních soubojích, hráli přímočaře na svoje rychlé útočníky, z naší strany bylo k vidění příliš nepřesností. Po změně stran jsme trochu přeskupili řady, zvýšili útočné úsilí, i hra v obraně se zlepšila. K vyrovnání nám pomohl soupeř slabou malou domů, kterou přečetl Savych, byl ve vápně faulován a z penalty se podruhé trefil Skalický. Všechny síly jsme potom vrhli dopředu a pět minut před koncem jsme po spolupráci Pecháček – Savych – Ptáček vstřelili rozhodující branku. Je ale potřeba současně dodat, že jsme přežili dvě obrovské šance hostů, ještě za stavu 2:2 hlavičkovali jen těsně vedle a v úplném závěru trefili břevno. Takže jsme velmi rádi, že se nám podařilo výsledek otočit, tentokrát jsme byli spíše šťastnějším mužstvem. Přelouč nám dělala značné problémy, vůbec mi nepřišlo, že je v krajském přeboru třetí od konce,“ cenil si vydřeného vítězství trenér Pavel Hrabáček.

22. KOLO: Svitavy – Choceň 1:1 (0:1). Branky: F. Čížek – M. Fikejz. Lázně Bohdaneč – Moravany 5:1 (2:1). Branky: Klátil 2, Klouda z pen., Kárský, Fotul – Knotek. Pardubičky – Holice 5:1 (3:0). Branky: Svatoň, Markl, Štichauer, Froš, Tuťálek – Vodák. Lanškroun – Přelouč 3:2 (1:2). Branky: Skalický 2 (1 z pen.), F. Ptáček – Lipavský, Hejcman. Horní Ředice – Litomyšl 3:2 (1:1). Branky: Přibyl z pen., Morávek, vlastní (Tomšů) – Hašek, L. Severa. Prosetín – Libišany 3:3 (2:2). Branky: Cach 2 (1 z pen.), Marek – Hanč 2, Valášek. Vysoké Mýto B – Česká Třebová 4:5 (3:3). Branky: Sapelkin, Benda, Hájek, Mokrejš – Grepl 2, Vaňous 2, M. Deml. Třemošnice – Heřmanův Městec 0:0 (0:0).