Procházku po víkendových zápasech druhé nejvyšší fotbalové soutěže zahájíme v Poličce na okresním derby proti Moravské Třebové, kde Slovan začal na výbornou svoji cestu za třetím podzimním vítězstvím. Jako jeho účinná zbraň se ukázaly být standardní situace ostře rozehrávané do pokutového území, s nimiž si obrana soupeře nevěděla rady, po jednom z rohů si dokonce dala vlastence a poločasové skóre 1:3 naznačovalo, že by se drama na poličském trávníku nemuselo konat. Omyl, hned po změně stran se z trestného kopu krásně před zeď trefil Mazel a svým druhým gólem v utkání postavil domácí zase na nohy. Ti se vrhli kupředu s cílem minimálně vyrovnat a jejich úsilí vyvrcholilo v závěrečné desetiminutovce. Nejprve se zlobili na rozhodčího, který po konzultaci z asistentem odvolal nařízený pokutový kop, a v úplném závěru potom žehrali na pořádný kopec smůly, když Mužík v jasné pozici napálil břevno! Hosté tak udrželi stoprocentní bilanci, ale tentokrát k vítězství došli s notnou dávkou štěstí.

Devítibodový je po třech kolech rovněž Zámrsk, který zápolení proti Dolnímu Újezdu rozhodl ve svůj prospěch během necelé úvodní půlhodiny. Aktivní nástup domácích fotbalistů podpořený střeleckou pohotovostí Emanuela Rožka znamenal ve 24. minutě stav 3:0 a hosté se tím pádem dostali do fakticky neřešitelné situace. Sice zejména po změně stran přidali na tempu, ale jejich úsilí vrátit se do utkání nemělo gólového efektu, maximem bylo nastřelené břevno, tudíž přišlo vniveč.

V Ústí nad Orlicí byli nejspokojenější fanoušci, které devítigólový duel plný vzruchu před oběma brankami bavil, méně trenéři, kteří sledovali přehlídku chyb a a otevřených obranných vrátek. Zápas nebyl tak jasný, jak naznačuje konečná výše skóre, ještě čtvrt hodiny před závěrečným hvizdem to bylo jen 3:2 a teprve potom rezerva definitivně odskočila. Stínem utkání byl střet ústeckého gólmana Jecha s králickým útočníkem Šmolíkem při druhé brance hostů, oba aktéři museli střídat a zamířili do nemocnice.

Orlické derby v Jablonném nad Orlicí si nenechalo ujít více než 400 diváků a znovu se potvrdilo, že jsou v kraji pořád místa, kde regionální fotbal opravdu táhne. Jen škoda, že podobných, jakým je dlouhodobě právě Jablonné, není více… Ve výborné sportovní kulise se hrál převážně vyrovnaný fotbal a jedním z klíčů pro úspěch stále neporažených domácích byl „šatnář“ z kopačky Filipa. Po přestávce potom hráči Jablonného využívali otevřenější obrany soupeře ze Žamberka a pojistili si výsledek, když nejprve Václavek zakončil s přehledem samostatný únik a razítko na tříbodový zisk následně přidal pohotově zakončující Kyllar.

Na nule zůstávají i po třetím kole České Heřmanice. V Letohradu se jednalo o souboj o první podzimní body a odehrál se v režii domácí rezervy, které se povedl začátek zápasu a po deseti minutách otevřel účet Dvorský. Další dvě trefy „slepilo“ béčko do rozmezí tří minut druhého poločasu, v obou případech byl úspěšným střelcem Procházka. Hosté také svoje příležitosti měli, ale jen dokumentovali, že je v úvodu sezony zastihlo střelecké trápení, ve třech kolech skórovali všehovšudy jednou.

Svitavské béčko vyrukovalo na domácí Proseč v silném složení, v bojovném utkání plném osobních soubojů, jak bývá ostatně v Proseči zvykem, dokázalo vynulovat veškeré ofenzivních choutky soupeře, což bylo klíčové. V klasickém duelu „kdo dál gól, vyhraje“ se o rozhodující úder postaral po hodině hry David Juřík a tyhle tři body mají pro svěřence Martina Komoně vysokou cenu.

I. A TŘÍDA – 4. KOLO: Slatiňany – Skuteč 4:1 (1:0). Branky: J. Slavík 2, Táborský, M. Slavík – Dostál. Polička – Moravská Třebová 2:3 (1:2). Branky: Mazel 2 – Schütz, Lebiš, vlastní (Jílek). Zámrsk – Dolní Újezd 3:0 (3:0). Branky: Rožek 3. Letohrad B – České Heřmanice 3:0 (1:0). Branky: Procházka 2, Dvorský. Jablonné nad Orlicí – Žamberk 3:0 (1:0). Branky: Filip, Václavek, Kyllar. Proseč – Svitavy B 0:1 (0:0). Branka: D. Juřík. Ústí nad Orlicí B – FC Jiskra 2008 6:3 (1:1). Branky: Kočí, Mikulecký, Popelář, Paata, Rejda, M. Krátký – Matoulek 2 (1 z pen.), Šmolík.


Načítám tabulku ...