Připomeňme výchozí situaci. Garantována jsou dvě postupová místa do krajského přeboru. S určitostí sestoupí poslední dva týmy, dosud dvanáctého v pořadí bude záviset na tom, jak dopadne snažení Hlinska v divizi.

ZÁMRSK. Hotovo, dvacet, jak se lidově říká. Suverénní lídr tabulky proměnil hned první „mečbol“, s letohradskou rezervou se na domácím pažitu vůbec nemazal, nadělil jí i s přispěním hattricku Michala Jiráského „sedmičku“ a po závěrečném hvizdu mohl slavit. Po famózní sezoně je Zámrsk jistým vítězem soutěže, a to vítězem naprosto suverénním a zaslouženým, vždyť má aktuálně k dobru jedenáct bodů! Nelze než smeknout klobouk.

Fotbalový Zámrsk v euforii.Fotbalový Zámrsk v euforii.Zdroj: SK Zámrsk

ÚSTÍ NAD ORLICÍ B. Rezerva je znovu na postupové pozici poté, co doma jasně přehrála Proseč. Zápas se vyvíjel od začátku vcelku jednoznačně, diváci tleskali především dvojici Paata – Popelář a jejich hattrickům. Před závěrečnými třemi duely má Jiskra k dobru dva body na třetí Moravskou Třebovou. Zbývající program: Letohrad B, Slatiňany, Polička.

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ. Au, tak to je nečekaná komplikace na cestě do krajského přeboru. Slovan nechal po obdržené brance z penalty pět minut před koncem všechny body na půdě tonoucího Žamberku a promarnil tak dílčí výhodu, kterou si v předešlých kolech na svoje největší konkurenty uhrál. V minulých zápasech produktivní ofenzíva tentokrát selhala. Zbývající program: Svitavy B, Jablonné nad Orlicí, Zámrsk.

SKUTEČ. Celek z Chrudimska je zpět v postupové hře, když si odvezl po úspěšné otočce a díky dobře zahrávaným rohovým kopům cenné vítězství z Dolního Újezdu a na druhé Ústí má nyní tříbodové manko. A s tím se rozhodně dá ještě něco udělat. Zbývající program: Žamberk, Svitavy B, Jablonné nad Orlicí.

TJ Svitavy vs. FK Česká Třebová.
Vysokomýtské béčko srazilo Horní Ředice z čela. Lanškroun nepřipustil překvapení

SLATIŇANY. Jeden z mála případů, kdy mužstvo může sezonu dohrát v klidu a bez tlaku. Může však komukoli sebrat důležité body, tak jako nyní Jablonnému.

PROSEČ. Podobný případ. Klidné dohrání jara, možná až příliš klidné, jak ukázal debakl v Ústí nad Orlicí.

ČESKÉ HEŘMANICE. Ano, na aktuálním sedmém místě začínají existenční boje, tak našlapané je nyní pořadí I. A třídy. Heřmaničtí splnili „povinnost“ v Králíkách na půdě sestupujícího celku, byť je to tedy stálo dost sil a skóre museli pracně obracet, nicméně důležitá třetí venkovní výhra v řadě (!) z toho vzešla a dostali se tak z nejhoršího. Přesto si nemohou dovolit nijak polevit, tím spíše, že je čekají tři střety s přímými rivaly v boji o udržení. Zbývající program: Dolní Újezd, Svitavy B, Žamberk.

DOLNÍ ÚJEZD. Že se Sokol ještě namotá do ožehavého pásma, s tím ještě před pár týdny nikdo nepočítal. Jenže se mu kamsi zatoulala forma, naposledy bodoval 21. dubna a víkendová porážka se Skutčí, a co naplat, že po vyrovnaném průběhu, byla pátou v souvislé řadě! A tady končí veškerá legrace. Zbývající program: České Heřmanice, FC Jiskra 2008, Proseč.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí vs. FK Letohrad.
Standardky dovedly Jiskru k další cenné výhře. Letohradské body přicházejí pozdě

SVITAVY B. V okresním derby s Poličkou se body dělily, což pochopitelně nemohlo nadchnout ani jednoho ze soupeřů. Domácí fotbalisty mohlo mrzet, že ze dvou pokutových kopů, které měli možnost v utkání zahrávat, proměnili pouze jeden, mohli na tom být o malinko lépe. Protože tady půjde doslova o každý bod. Zbývající program: Moravská Třebová, Skuteč, České Heřmanice.

POLIČKA. Což o to, remíza na svitavské půdě by sama o sobě nebyla úplně k zahození, i v vzhledem k vývoji utkání, jenže nerozhodných výsledků je na jaře příliš a po bodu se konto rozšiřuje krutě pomalu. Poličští si s sebou jako kouli na noze vláčí katastrofální start do jara a znovu se budou zachraňovat do posledního kola. Zbývající program: Jablonné nad Orlicí, Zámrsk, Ústí nad Orlicí.

LETOHRAD B. Další celek, o kterém se nepředpokládalo, jak vážné existenční problémy ho nakonec čekají. Jenže jeho výsledky jsou na jaře jako na houpačce. Což o to, v Zámrsku se zázraky čekat nedaly, i když o sedm to asi být nemělo, jenže někde béčko zkrátka zabrat musí, jinak bude zle. Zbývající program: Ústí nad Orlicí B, Proseč, Slatiňany.

Rezerva FC Jiskra 2008 se opět posunula do čela okresní III. třídy.
První vyhrál 5:1, druhý také, na čele beze změny. Myšák zničil rivala sedmi góly

JABLONNÉ NAD ORLICÍ. Venkovní zápasy, ty jsou super, na cizím hřišti Jablonné na jaře třikrát vyhrálo. Jenže to bůhvíproč nedokáže potvrdit doma, proti Slatiňanům zklamalo svoje fanoušky v pořadí čtvrtou jarní porážkou. Proto je tam, kde je a jeho „átřídní“ existence visí na velice tenkém vlásku. Zbývající program: Polička, Moravská Třebová, Skuteč.

ŽAMBERK. Pevným penaltovým nervům kapitána Jiřího Trejtnara, který v 85. minutě rozhodl o vítězství nad Moravskou Třebovou, může Žamberk děkovat, že v soutěži pořád žije. Dokonce se bodově přitáhl na skupinu dalších ohrožených mužstev a všechno ještě více zdramatizoval. Zbývající program: Skuteč, České Heřmanice, FC Jiskra 2008.

FC JISKRA 2008. Tady je bohužel nějakou dobu „vymalováno“ a fotbalisté z Králík a Červené Vody sestoupí do I. B třídy.

23. KOLO: Zámrsk – Letohrad B 7:0 (2:0). Branky: Jiráský 3 (1 z pen.), Bálek 2, Dvořák, Gerčák. Svitavy B – Polička 1:1 (0:0). Branky: Ryšavý z pen. – Boháček. Žamberk – Moravská Třebová 1:0 (0:0). Branka: Trejtnar z pen. Jablonné nad Orlicí – Slatiňany 0:1 (0:1). Branka: J. Slavík. Ústí nad Orlicí B – Proseč 7:2 (4:1). Branky: Paata 3, Popelář 3, Krumer – Mareš, Stupavský. FC Jiskra 2008 – České Heřmanice 1:2 (1:1). Branky: P. Hnátnický – Houdek, Jeřábek. Dolní Újezd – Skuteč 1:2 (1:1). Branky: Drahoš – Krátký, Novák.


Načítám tabulku ...