Svitavy - Česká Třebová 2:0

V pošmourném podvečeru se hrál zajímavý a svižný fotbal. V prvním poločase měli více ze hry domácí, do vedení se dostali po rohovém kopu gólem, jenž byl označen jako vlastní. O zvýšení se postaral M. Čížek ze značky pokutového kopu poté, co si rozhodčí všiml nedovoleného počínání českotřebovské obrany po rozehrané standardní situaci. Po změně stran začali výrazněji zlobit hosté a v některých fázích se dostávali do tlaku, ale v koncovce se neprosadili. Domácí jejich úsilí odrazili a v závěru zápasu nepřipustili komplikace. „Chybělo nám maximální nasazení. Pohoda fotbal na soupeře nestačil. Jsem zklamaný z ofenzivní fáze. S jednou vyloženou šancí nemůžeme dlouhodobě bodovat,“ uvedl po utkání nespokojený kouč Petr Pražák.

Choceň - Dolní Újezd 3:1

Domácí vstoupili do zápasu o o poznání lépe, zatlačit soupeře a po čtvrthodině byli o dva góly vepředu. Hlavičce Myšáka pomohl do sítě tečí M. Vomáčka, vzápětí navyšoval skóre Šabata. Teprve potom se újezdští hráči probrali, začali hru vyrovnávat a po Vrabcově přiťuknutí je vrátil do zápasu P. Frank. Po přestávce výrazně přidali na aktivitě a začali diktovat tempo, jenže zakončení jim vázlo, v největší šanci trefil Drahoš tyčku. V době jejich náporu se před Janeckým ocitl volný Fikejz a rozhodl. Hosty musí mrzet mizerný nástup do zápasu. „Do zápasu jsme vstoupili s tím, že chceme vyhrát a potvrdit tak body z předešlého venkovního utkání. Začátek se nám povedl, dobře jsme kombinovali, vytvářeli si gólové příležitosti. Z několika šancí jsme vstřelili dvě branky. Postupem času jsme polevili a dovolili soupeři před koncem první půle snížit na rozdíl jedné branky. Ve druhé půlce se nám nedařilo navázat na začátek prvního poločasu, kombinace vázla a soupeř se snažil o vyrovnání. Utkání rozhodla po pěkné akci třetí branka, která nás uklidnila. Poté jsme zápas pod kontrolou dotáhli do vítězného konce,“ hodnotil střetnutí hrající trenér Petr Zahálka.

Letohrad - Moravany 1:1, pen. 6:7

Oba góly padly během úvodních čtyř minut, to bylo, co se skóre týká všechno. Domácí sice měli ve zbytku zápasu přece jenom navrch, ale jejich ofenziva neměla potřebné parametry. „Přijde mi škoda, že utkání, ve kterém vedeme od druhé minuty nedotáhneme do vítězného konce a naopak soupeře necháme hned ve čtvrté minutě vyrovnat. Celé utkání jsme se trápili a i když jsme několik šancí na vstřelení vítězné branky měli, tak jsme to vždy řešili špatně. Z problémů, do kterých se dostáváme se musíme dostat sami, a věřím, že tenhle tým to zvládne,“ říká kormidelník Aleš Majvald.

Žamberk - Lanškroun 0:0, pen. 3:4

Téměř půlhodiny se čekalo v okresním derby na první gólovou šanci.Měl ji lanškrounský Savych, který z ideální pozice minul branku. Ještě větší tutovku zahodil Ptáček o chvíli později, když po střetu z brankářem Martinovským neproměnil penaltu. Po změně stran žamberští fotbalisté zpřesnili svou obranu a do podobných situací již hosty moc nepouštěli až na nepřesnou ránu A. Kolomého nad branku. A protože domácí si žádné příležitosti také nevypracovali, skončilo bojovné utkání penaltovým rozstřelem, který vyzněl lépe pro hosty. „Lanškroun k nám přijel jako favorit a musím uznat, že se tak první poločas i choval. Byl aktivnější a především v ofenzivě nebezpečnější, my se nemohli dostat do hry. Poločasovým zásahem do sestavy se nám podařilo výrazně zlepšit pohyb na hřišti a je jen škoda, že jsme některou z akcí nedotáhli do konce. V našem postavení je bod málo ale my ho s pokorou bereme a budeme bojovat dál,“ vyjádřil se domácí trenér Evžen Kopecký.

Ilustrační foto
Luže dál v čele, pětkrát rozhodovaly penalty