Přitom to, upřímně řečeno, v bitvě nováčků proti Skutči dlouho na jejich úspěch nevypadalo. Hosté si za předvedený výkon minimálně bod zasloužili, kdo ví, jestli ne všechny tři. Vždyť také ještě čtvrt hodiny před koncem vedli dvougólovým rozdílem a domácí příznivci, kterých se opět sešly skoro tři stovky, marně hledali nějaký závan naděje. Ale fotbal je věc nevyzpytatelná a skoro beznaděj se s euforií mohou vystřídat netušeně rychle.

Ilustrační foto.
Lanškrounský trenér: Bylo to zasloužené vítězství, ale nepřeceňujeme ho

Stačilo, aby se v 78. minutě domácím povedla snad jedna z prvních pořádných akcí v utkání, na jejímž konci byla přesná hlavička Krejsy, najednou byl na světě kontaktní zásah a publikum začalo tušit, že se ještě mohou dít věci A také, že se děly. Neutekly než tři minuty, po rohovém kopu se zblízka prosadil Lička a bylo vyrovnáno. A nebylo to zdaleka všechno, jelikož domácí závěry zápasů na podzim doopravdy umí. V 87. minutě se po akci Václavka prosadil před gólmanem Vamberským Filip, dokonal senzační obrat z 0:2 na 3:2 a místo blížícího se zklamání se nad areálem v Jablonném rozprostřelo nadšení.

Ilustrační foto.
Upracovaná, ubojovaná, ale nadmíru cenná výhra, pochvaluje si ústecký kouč Chudý

České Heřmanice byly v Proseči k vítězství blíže po vedoucím zásahu Bárty zkraje druhého poločasu, soupeř ale poměrně záhy srovnal a vícekrát se stav v utkání, v němž nebyla udělena ani jedna žlutá karta, nezměnil. Orlický souboj na trávníku v Albrechticích rozhodla v tatenický prospěch jediná trefa Totuška po půlhodině hry a pro domácí se jedná o velice důležitý počin, který je posouvá přece jenom blíže k bezpečnějším vodám. O něčem takovém si může nechat ústeckoorlická rezerva propadlá na samotný chvost I. A třídy jen zdát. V Dolním Újezdu bojovala celý druhý poločas bez vyloučeného Petrjánoše, přesto dostala soupeře do stavu, kdy se hodně strachoval o výsledek, vyrovnat však nedokázala, naopak potřetí inkasovala a nakonec dohrála v devíti. Dalším týmem z regionu, který bude mít vážné starosti, je FC Jiskra 2008. V Luži, kde se mělo jednat o rovnocennou bitvu, dostala naloženo pět gólů.

Ilustrační foto.
Augustin zajistil Kohoutům deváté vítězství, Chrudim podruhé zdolala Hlinsko

Po bodech naléhavě žízní Polička, které hrozí, že bude přezimovat na sestupové pozici. V Zámrsku však od nich zůstala na hony daleko. „Byla to poměrně jednoznačná záležitost Byli jsme opravdu v okleštěné sestavě, v první půli se ještě docela úspěšně bránili, ale po inkasované brance bylo znát, že jakmile hru více otevřeme, tak nebudeme mít šanci zastavit rychlé výpady domácích. A přicházely další góly,“ uznal po porážce dobrý výkon domácích poličský trenér Roman Kysilko.

Ilustrační foto.
Okresní fotbal: Na čele soutěží tlačenice, bojovat se bude do posledního kola

13. KOLO: Luže – FC Jiskra 2008 5:1 (2:1). Branky: Kolář 2, Richter, Koukal, Zelinger z pen. – T. Vyšohlíd. Svitavy B – Prosetín 2:0 (1:0). Branky: Kuda, Válek. Tatenice – Letohrad B 1:0 (1:0). Branka: Totušek. Jablonné nad Orlicí – Skuteč 3:2 (0:2). Branky: Krejsa, Lička, Filip – Novák 2. Dolní Újezd – Ústí nad Orlicí B 3:1 (2:1). Branky: Fulík, P. Frank, Frňka – Pinkava. ČK: 0:2 (Petrjánoš, Pirkl). Proseč – České Heřmanice 1:1 (0:0). Branky: Koutný – Bárta. Zámrsk – Polička 5:1 (1:0). Branky: Csernyanszký 2, Matoušek, Houžvička, Jiráský – Stejskal.


Načítám tabulku ...