Nebylo snad o víkendu v krajském přeboru zápasu, který byl mě jasnějšího favorita, než byl ten, který se hrál na lanškrounském stadionu, kam zavítala předposlední Třemošnice. Jenže opět se ukázalo, jak může být tato role ošidná. Domácí hráli od 25. minuty v početní výhodě po vyloučení Semeráda za „záchrannou brzdu“, přesto o svém vítězství rozhodli de facto z poslední šance zápasu. „Hosté hráli hodně zezadu, my se do jejich zformované obrany těžko dostávali, dlouhé míče posbíral brankář. Po vyloučení na straně soupeře se nám výhodu jednoho muže v poli vůbec nedařilo využít, hosté ještě více zahustili vlastní polovinu hřiště a my měli problém si vytvořit střeleckou pozici. Navíc se jim povedl protiútok, po kterém rozhodčí viděli míč za brankovou čárou a bylo to 0:1. Musím říci, že takových gólů na našem hřišti na podzim padlo nezvykle mnoho… O přestávce jsme trochu přeskupili řady a věřili, že se prosadíme houževnatostí a důsledností. V 65. minutě se před gólmanem ocitl Ptáček a prostřelil ho na 1:1. Zbytek zápasu se nesl ve znamení dobývaní kvalitního defenzivního bloku soupeře, který jsme nakonec z posledního rohového kopu zásluhou Skalického prolomili. Vítězství je zasloužené, ale stálo nás hodně sil, bylo upracované, na sílu, musím ale ocenit tým, který bojoval a nakonec skulinku v obraně Třemošnice našel,“ hodnotil trenér Pavel Hrabáček.

Fotbalisté Vysokého Mýta (na snímku v bílém) vyhráli třetí divizní utkání za sebou. Po Benátkách nad Jizerou a Turnovu zůstal na jejich štítě také na jaře ještě třetiligový Benešov.
Habrman oplakal vlasy, ale za tři body na vysokomýtské konto tahle „oběť“ stála

Českotřebovští fotbalisté propásli v Pardubičkách ideální příležitost bodovat. Ve 21. minutě vstřelili vedoucí gól, za chvíli šel ze hřiště vyloučený domácí Bobek. Jenže z papírové výhody byla nevýhoda a Pardubičky po změně stran třemi trefami (z toho dvěma penaltovými) v rozmezí 53. a 59. minutě vývoj totálně překlopili. „Utkání v Pardubičkách se pro nás vyvíjelo dobře. Přečkali jsem dvě šance domácích a sami udeřili brankou Poláška. Po půlhodině šli navíc domácí do deseti a nám se naskytla ideální možnost toto utkání zvládnout. Bohužel se tak nestalo, protože jsme předvedli málo vídaný šestiminutový zkrat, který nás stál body. Náš profesorský výkon neměl šanci na srdnatě bojující domácí celek. Ten vyhrál naprosto zaslouženě, byla na něm znát větší touha po vítězství,“ uznal zklamaný trenér František Dvořák ml.

Choceňský Spartak potřeboval k posunu do klidných vod krajského přeboru na domácí půdě přehrát Přelouč, což se mu povedlo a lze říci, že to byl kontrolovaný výsledek. „Pro nás velice důležité utkání, které jsme chtěli zvládnout tříbodově. Od zahajovacího hvizdu jsme se snažili být aktivní a vytvářeli tlak na dobře pracující obranu soupeře. Okénka v defenzivě hostů se nakonec objevila a do poločasu jsme šli do dvoubrankového vedení. V 55. minutě jsme přidali pojistku v podobě třetí branky a zaslouženě brali tři body,“ byl spokojen choceňský kouč Petr Pražák.

TJ Sokol Libchavy vs. FK Dolní Dobrouč.
Libchavský obrat zařídila eskadra Pavlák – Ráb. Brandýs vyrovnával v čase 90+6

Vysokomýtské béčko okusilo kvality vedoucích Horních Ředic. Herně rozhodně nepropadlo, ale střelecky se dokázal prosadit pouze soupeř. „Zápas s lídrem tabulky se odehrál ve svižném tempu. Opět se potvrdilo, že fotbal je o chybách a mužstvo, které je dokáže využít ke vstřelení branky, vyhrává. První chybu jsme udělali v 6. minutě, po špatném vystoupení a propadnutí obránce domácí nastřelilï ruku ve vápně a z pokutového kopu se ujali vedení. Hra byla vyrovnaná, více šancí ke vstřelení branky jsme měli my, když střela z vápna jen těsně dvakrát minula branku a po sólovém úniku přes celé hřiště gólman bravurně zneškodnil stoprocentní šanci. Ve 41. minutě po nepochopitelném zkratu obrany přeloboval domácí útočník gólmana na 2:0. Druhý poločas opět nabídl více šancí na našich kopačkách, ale na skóre se nic nezměnilo a všechny body zůstaly na ředické půdě,“ shrnul utkání trenér Tomáš Fritsche.

HC Litomyšl vs. HC Chrudim.
Moravská Třebová přestřílela Choceň a jde do čela. Rolinek vychytal vítězství

12. KOLO: Lázně Bohdaneč – Prosetín 4:1 (3:1). Branky: Hundák 2, Nepivoda, Klouda – Šafránek. Moravany – Libišany 2:4 (1:2). Branky: Pinkas, Hájek – O. Kraják 2, L. Kraják, Jošt. Svitavy – Heřmanův Městec 5:2 (3:1). Branky: D. Juřík 3, Králíček 2 – Tomčík, vlastní (Bartoš). Holice – Litomyšl 1:3 (0:1). Branky: Lát – Štarman 2, Malý. Pardubičky – Česká Třebová 3:1 (0:1). Branky: Tuťálek 2 (obě z pen.), Markl – Polášek. Lanškroun – Třemošnice 2:1 (0:1). Branky: F. Ptáček, Skalický – T. Oswald. Choceň – Přelouč 3:0 (2:0). Branky: Kužma 2, R. Fikejz. Horní Ředice – Vysoké Mýto B 2:0 (2:0). Branky: Přibyl z pen., Machatý.