České Heřmanice oslavily vytoužené prvenství i postup. Dvakrát se o to pokoušely, pokaždé jim jejich plány přerval covid, neklesly však na mysli, zkusily to potřetí a nebylo nikoho, kdo by je zastavil. Za celou dobu ztratily body jenom třikrát: na podzim v Semaníně, na jaře v Kunčině a na závěr v Jablonném. Není co dodat, tomu se říká suverenita, nadto také podpořená úžasnými 129 nastřílenými góly.

Rosice nad Labem padly s rezervou Vysokého Mýta a pomalu ztrácí naděje na záchranu.
Exploze po přestávce. Žamberk zazářil sedmi góly a přiblížil se k záchraně

Ovšem radost panuje také v Jablonném, druhý celek tabulky se prosmýkne do I. A třídy rovněž. Díky stabilním výkonům po celý průběh sezony zcela zaslouženě, dluží se dodat. Mimochodem závěrečný nerozhodný střet těchto rivalů nebyl jenom o oslavách, nechyběly emoce vyjádřené deseti žlutými kartami ani dramatické zápletky se šesti góly. Prostě bitva nejlepších týmů, jak má být.

Rosice nad Labem padly s rezervou Vysokého Mýta a pomalu ztrácí naděje na záchranu.
Exploze po přestávce. Žamberk zazářil sedmi góly a přiblížil se k záchraně

„Stupně vítězů“ nakonec doplnil Semanín a navázal na svoje výsledky z minulých let. Čtvrtý Dobříkov zastihla jarní část určitě v lepší pohodě než podzim a na umístění se to jasně projevilo. Sloupnice ještě před pár týdny pokukovala po druhém místě, takže sešup na páté trochu bolí. V závěru jí trochu došel dech a nyní prohrála i s Moravskou Třebovou, byť v poločase vedla 2:0. Celkový dojem však tohle mužstvo zanechalo velmi pozitivní.

Ilustrační foto.
Bylo to spíše remízové utkání, tím více si výhry cením, řekl kouč Majvald

Libchavy, to byl tým pohybující se na jaře na sinusoidě nahoru a dolů, takže výše pomýšlet nemohl. Ostatně i na závěr v Jaroměřicích svoji nevyrovnanost názorně dokumentoval, v poločase byl o tři góly pozadu, aby po změně stran zápas dotáhl k remíze. Lanškrounské béčko se zachránilo, což je fajn, ale čekalo se od něho nesporně více. A Žichlínek? Ne, že by nepůsobil sympaticky, ale sám si „zazdil“ příliš mnoho zápasů a s patnácti body se udržet prostě nešlo. Rozloučil se nezdarem v Březové nad Svitavou, kde začal příliš pozdě likvidovat tříbrankové manko.

SKUPINA B – 25. KOLO: Jablonné nad Orlicí – České Heřmanice 3:3 (1:2). Branky: Filip, Matějka, Shymchyshyn – Mach, Jirsák, Mar. Brychta. Jaroměřice – Libchavy 3:3 (3:0). Branky: J. Valenta 2, Švec – Pavlák 2, Žídek. Březová nad Svitavou – Žichlínek 3:2 (2:0). Branky: Roshan 2, Jež – Stasiowski, Pecháček. Dobříkov – Kunčina 4:2 (2:1). Branky: Klapal 2 (1 z pen.), Derka 2 – Šmehlík, Spálenský. Sloupnice – Moravská Třebová B 2:3 (2:0). Branky: Mikulecký 2 – Lebiš 2, Krummer. Lanškroun B – Pomezí 3:1 (3:0). Branky: Ďuriš, Jung, Karlík – Roušar. Semanín – Bystré 4:2 (1:0). Branky: Křepela 2, Mazal, Bednár – Mužík, Jukl.


Načítám tabulku ...