„Prvně jsme vůbec nehleděli na to, že soupeř přišel z nižší soutěže, a nastoupili jsme do zápasu v plném nasazení. Naštěstí se nám podařilo vstřelit branku hned v 9. minutě a od té doby jsme příliš šancí domácím nedovolili a kontrolovali tempo hry. Z pohledu individuálního výkonu jsem nebyl spokojen se svým zakončením v malém vápně, na tom bych měl ještě zapracovat,“ usmívá se Novotný.

Nu, vzhledem k jeho současné produktivitě, až s ním spokojen bude, mají se tedy protivníci na co těšit…

„První branka padla po nádherné ulici mezi stopery od Tomáše Sedláka a já už měl jen povinnost prostřelit brankáře. Povedlo se, 1:0. Druhý gól padl po mém pokusu obejít obránce a stopera, což jsem zvládl, byl jsem sám proti brankáři a podařilo se mi skórovat. Při třetím gólu jsem obdržel ulici od Marka Vojtíška, opět mezi stopery a potřetí jsem stál sám proti gólmanovi a skóroval na finálních 0:6,“ popisuje pětadvacetiletý fotbalista svoje trefy na bysterském trávníku.

close Matouš Novotný. info Zdroj: archiv klubu zoom_in Matouš Novotný.

Paradoxem je, že za rozeného kanonýra se rozhodně nepokládá. „To ani moc ne, celý život jsem hrál středního záložníka, takže sem tam sice nějaký gól padl, ale až v Dobříkově jsem začal hrát na hrotu a zatím se mi daří,“ vysvětluje hráč, který byl dříve spjat především s choceňským fotbalem. „Gól, na který asi nezapomenu, byl v Heřmanově Městci, když jsem ještě hrál za Choceň. To mi sedl halfvolej a ze středového kruhu jsem vymetl levý roh soupeřovy branky. Jediné, co mi ten zápas pokazilo, byla moje neproměněná penalta, ale i přesto jsme vyhráli,“ přidává svoji zajímavou střeleckou vzpomínku.

Zpět ale do Dobříkova, který děsí svoji konkurenci mimořádnou útočnou silou. Na čem je podle Matouše Novotného založena? „Jsem přesvědčen, že naše útočná síla se odvíjí od hry naší středové formace. Trojice Svoboda – Vaněk – Sedlák je myslím postrachem pro každého soupeře v této soutěži. A především nesmím zapomenout na našeho nejlepšího střelce z předešlého ročníku Marka Vojtíška, který určitě ještě naváže na minulou sezonu,“ zdůrazňuje Novotný kvality svých parťáků v týmu, z jejichž práce v úvodu nové sezony těží i on.

Je nabíledni, že Dobříkov se zákonitě skloňuje mezi fotbalovou veřejností v regionu velmi hlasitě mezi mančafty, které by měly aspirovat na postup. Jsou v klubu takové plány? „Ano, je to cíl na který máme dobře našlápnuto, ale zatím jsou odehraná pouze dvě kola a může se toho ještě hodně změnit. Pokud si ale udržíme naší hru a vyhnou se nám zranění, věřím, že budeme usilovat o nejvyšší příčku," je optimistou Matouš Novotný.

A tradiční otázka na závěr: Jak vidí dobříkovský kanonýr Fortuna:ligu a boj o mistrovský titul? „Od roku 2012 to nevyhrává nikdo jiný než Sparta, Slavia nebo Plzeň. Rád bych tedy viděl někoho jiného, kdo by dokázal získat titul, třeba Olomouc nebo Slovácko,“ vyjevil svoje přání.


Načítám tabulku ...

Kromě Matouše Novotného se v tomto kole prezentovali hattrickem další čtyři fotbalisté z Orlicka: Mikuláš Cvik ze Žamberka, Lubomír Myšák ze Srubů, Richard Ráb z Libchav a českotřebovský Michal Foff. Mezi mládežníky zaujala třígólová dvojice dorostenců z Rudoltic: Jakub Tejkl a Adam Marián Škrach.