„Utkání se zaslouženým lídrem tabulky se nám povedlo jak výsledkově, tak i herně. Po prvním poločase jsme sice museli dotahovat náskok favorita, ale kluci i přesto byli nastaveni na vítěznou notu. Po krásné vyrovnávací střele Krásy si kluci šli za vítěznou brankou, kterou vstřelil po hezké uličce Vaňouse střídající Polášek,“ radoval se trenér František Dvořák.

Jiskra Ústí nad Orlicí vs. FK Dobrovice.
Z naší strany povedené utkání, ale se špatným koncem, mrzí trenéra Klapku

Ředická ztráta potěšila hlavní pronásledovatele. Jejich vzájemný střet pro sebe rozhodily Libišany gólem v první minutě druhého poločasu, hosté z Lanškrouna přes veškeré úsilí nedokázali odpovědět. „Myslím, že diváci sledovali dobré utkání, po celých 90 minut se hrálo slušně a s vysokým nasazením na obou stranách. Domácí nás po většinu prvního poločasu přehrávali, my jim úspěšně odolávali, měli jsme i štěstí při nastřelení břevna. Možná, že na nás byl znát až přílišný respekt k soupeři. Bohužel nám vůbec nevyšel nástup do druhé půle, neuteklo snad ani třicet vteřin a už jsme prohrávali. Postupem času jsme se oklepali a nadechli se k větší aktivitě. Snažili jsme se přitom hru zjednodušit, protože přejít přes velmi kvalitní záložní formaci Libišan je složité. Několik náznaků příležitostí a závarů jsme měli, na druhou stranu soupeř byl směrem dopředu neustále nebezpečný. Jemu se nepovedlo náskok zvýšit, nám se nepovedlo vyrovnat, takže to skončilo 1:0. Výsledek je vzhledem k průběhu hry zasloužený, ale my se za předvedený výkon nemusíme rozhodně stydět. Musím ještě ocenit domácího oddílového asistenta rozhodčího, který nahradil zdravotně indisponovaného delegovaného asistenta, a zvládl svoji roli bez problémů,“ hodnotil utkání lanškrounský kormidelník Pavel Hrabáček.

Ostrými se pálilo na choceňském Parapleti, Spartak navázal na čtvrteční pětigólové vítězství nad Heřmanovým Městcem a poslední Moravany doslova roznesl na kopytech, nebyl daleko od dvouciferného výsledku. „Hrál se útočný fotbal, v prvním poločase bylo před brankami rušno. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení, ale soupeř pěknou střelou snížil. Hned v úvodní minutě druhé půle jsme dali třetí gól, který hosty zlomil. Od tohoto okamžiku jsme dominovali a šli za jasným vítězstvím,“ konstatoval trenér Petr Pražák.

Libchavští fotbalisté kralují podzimní části okresního přeboru.
Šlágr kola vyzněl těsně pro Libchavy a ty začínají konkurenci mizet v dáli

„Anglický“ týden zakončili fotbalisté Vysokého Mýta remízou v Třemošnici. „Umístění v tabulce mohlo svádět k podcenění soupeře, ale toto z naší strany rozhodně nenastalo. Soupeř se na nás pod tíhou svých špatných předchozích výsledků dobře připravil, hned vstup na hrací plochu nám napověděl, že hra po zemi bude náročná. Kotníky hráčů se ztrácely v přerostlém pažitu. Našim záměrem bylo na soupeře vlétnout a co nejdříve zápas rozhodnout, Třemošnice nás ale překvapila aktivní hrou s řadou zákroků až za hranou regulérnosti,“ ohlédl se za utkáním asistent trenéra Martin Kavka. Důležitý vedoucí gól vstřelili domácí, snaha béčka narážela na četné nepřesnosti a pomohl mu teprve rohový kop, po kterém Švejda vyrovnal. „Po zbytek zápasu jsme se hnali, někdy až bezhlavě, za vítěznou brankou, ale tentokrát jsme neměli v zakončení více klidu. Pozitivem od našeho týmu byla touha zvítězit. Bohužel se projevil náročnější program týdne, když museli kvůli zranění střídat oba naši krajní obránci,“ dodal Kavka.

9. KOLO: Libišany – Lanškroun 1:0 (0:0). Branka: Kaufman. Přelouč – Pardubičky 1:1 (0:1). Branky: Voženílek z pen. – Müller. Třemošnice – Vysoké Mýto B 1:1 (1:1). Branky: Petrlík – Švejda. Choceň – Moravany 9:2 (4:2). Branky: Gronych 4, Štanglica 2, R. Fikejz, Dolníček, Matějka – Hájek 2. Litomyšl – Svitavy 0:1 (0:0). Branka: D. Juřík. Heřmanův Městec – Prosetín 2:0 (1:0). Branky: Hauf, Hlaváč. Česká Třebová – Horní Ředice 2:1 (0:1). Branky: Krása, Polášek – Pithart. Holice – Lázně Bohdaneč 3:2 (3:1). Branky: Václavek 2, Vodák – Klouda z pen., Janeček.


Načítám tabulku ...