Vítězství Dobříkova v Bystrém lze označit jako pohodové, protože hosté na hřišti dominovali a protivníka dobrou kombinační hrou zřetelně přehrávali. Při veškerém respektu k jeho kvalitě si však domácí fotbalisté byli vědomi, že soupeři jeho roli až příliš usnadnili naivním počínáním především v defenzivní činnosti. Bystré dostalo za 180 podzimních minut deset gólů, tímto způsobem se v krajské soutěži rozhodně nedá obstát.

Sokol Dolní Újezd vs. TJ Jablonné nad Orlicí.
Druhé vítězství pro Zámrsk. Ústecké béčko uspělo v Českých Heřmanicích

Nevesele dopadl i další svitavský zástupce, Pomezí dostalo od českotřebovské rezervy naloženy ve druhém poločase čtyři „kusy“, a to od ještě větší pohromy zachránil domácí gólman Slovák. Příčinu jednoznačného vývoje po změně stran lze hledat v tom, že v dusném počasí na tom byl mladý českotřebovský celek plný dorostenců o poznání lépe po fyzické stránce. Střelecky jeho převahu nejvíce vyjádřil navrátilec do jeho řad Michal Foff, který si připsal hattrick.

Do třetice úspěch orlického reprezentanta proti Svitavsku. Semanín se oklepal z nepovedeného vystoupení v Jehnědí a v domácí premiéře nezaváhal, když si po zlepšeném výkonu ve všech řadách poradil s Jaroměřicemi. Hosté nebyli odevzdaným soupeřem, ale ve finální fázi postrádali přesnost i potřebnou razanci a s nulou na kontě vstřelených branek se boduje těžko.

TJ Svitavy vs. SK Lázně Bohdaneč.
Lanškrounu znovu stačila jedna trefa. Vysokomýtská rezerva loupila body v Chocni

Střelecké obrození naopak zažil Janov, který dal v duelu s Kunčinou zapomenout na týden staré trápení z Moravské Třebové, kde zahodil, co se dalo. Okresní souboj měl strhující začátek, neutekla ani celá čtvrthodina hry a na ukazateli skóre se objevil údaj 2:2. Domácí do poločasu strhli vedení na svoji stranu a po změně stran dostali vývoj pod svoji kontrolu, když na proměněný pokutový kop Pirkla navázal krátce po svém příchodu na trávník střídající Chroust a odpor soupeře byl zlomen.

Tři červené karty rozdal rozhodčí Saňák v rozmezí 60. a 71. minuty zápolení mezi lanškrounským béčkem a Březovou. Domácí hráli skoro polovinu druhého poločasu v devíti, o vyloučeného hráče brzy přišli i Březovští, ale pořád měli výhodu jednoho muže v poli a tu zásluhou Ovada čtvrt hodiny před koncem využili ve vedoucí zásah na 2:1. Jenže domácí, byť jich bylo na hřišti o dva méně, se ještě vzchopili, Skalického zásluhou srovnali a tenhle bod pro ně rozhodně má vysokou hodnotu.

Ilustrační foto.
Sopotnice také podruhé za tři body. Libchavské probuzení odskákal Brandýs

A podruhé třikrát ven. V Tatenici si domácí v souboji s Jehnědím záhy zajistily díky střelci Kristkovi dvougólové vedení. Hosté se trefili do „šatny“, ovšem jejich snaha o vyrovnání nebyla účinná, naopak domácí přidali v závěru pojistku. To už se ovšem na trávníku pořádně „červenalo“. Nejprve šel ven tatenický gólman Herzog za „záchrannou brzdu“, záhy početní stav na hrací ploše srovnal po druhé žluté kartě hostující Andrle a vše vyvrcholilo v závěru, kdy „pozvánku“ na jednání disciplinární komise obdržel za zákrok loktem jeho spoluhráč Fišer.

Jak bylo zmíněno v úvodu, kromě Dobříkova se šesti body na kontě chlubí moravskotřebovské béčko. Nadto zatím neinkasovalo, což je při vzpomínce na minulou sezonu věc téměř neuvěřitelná. Slovanisté nyní vynulovali druhý celek jarní tabulky ze Sloupnice, navíc na jeho hřišti. A protože jediným úspěšným střelcem utkání byl třebovský Škrabal, vzešel z toho tříbodový zisk, který je nutno označit jako téměř senzaci.

Regionální derby se stalo kořistí ústeckoorlických fotbalistů (ve žlutém).
Konkurs na šamana, který odčaruje branku soupeře. Vysoké Mýto na gólovém suchu

I. B TŘÍDA – SKUPINA B – 3. KOLO: Lanškroun B – Březová nad Svitavou 2:2 (1:1). Branky: Doležal, Skalický – Říkovský, Ovad. Tatenice – Jehnědí 3:1 (2:1). Branky: Kristek 2, Polička – J. Gregar. Janov – Kunčina 5:2 (3:2). Branky: Boháček, Peleška z pen., Heger, Pirkl, Chroust – P. Kaláb, Spálenský. Semanín – Jaroměřice 2:0 (1:0). Branky: Hajdari, P. Urbanec. Sloupnice – Moravská Třebová B 0:1 (0:0). Branka: Škrabal. Pomezí – Česká Třebová B 0:4 (0:0). Branky: Foff 3, Barbořák. Bystré – Dobříkov 0:6 (0:2). Branky: Novotný 3, Vojtíšek 2, Sedlák.


Načítám tabulku ...