Oslabený protivník, který navíc hned po čtvrthodině přišel o zraněného Ondřeje Tareše, nedokázal domácím vážněji konkurovat. Ti ve výtečné kulise rozjeli svůj gólostroj hned v 11. minutě, kdy stál na konci povedené kombinace Filip. Do poločasu vedlo Jablonné o tři góly, v nástupu do druhé části přišla lepší pasáž v podání hostů, ale bez gólového efektu. Závěr potom znovu patřil nováčkovi, který završil střelecký účet na půltucet a publikum svým borcům po závěrečném hvizdu po zásluze aplaudovalo.

Ilustrační fofo.
Špatný poločas Chocně a marná stíhací jízda. Svitavy si odvezly všechny body

Druhé regionální derby tohoto kola se hrálo v Zámrsku a tam se diváci museli spokojit se dvěma trefami do černého, po jedné na každé straně. Výsledná remíza nenaplnila ani jednoho ze soupeřů bůhvíjakým nadšením.

1. FUTSAL liga, 1. kolo: Olympik Mělník - FK Chrudim (1:10), hráno 26. srpna 2022.
Smolná premiéra pro Nejzbach. Bodový zisk na severu Čech byl blízko

Polička dala zapomenout na předchozí porážky a poprvé v sezoně bodovala naplno. Proti ústecké rezervě byla po většinu času lepší, daleko častěji se dostávala do slibných šancí, ale dlouho byla na štíru s produktivitou a zahazovala, co se dalo. Vysvobodil ji teprve hloupý faul hostujícího obránce v rohu pokutového území, který z penalty potrestal Jílek. Pojistku přidal Boháček a domácí fotbalisté se mohli uklidnit. Při lepší efektivitě mohlo být přitom jejich vítězství mnohem přesvědčivější.

FK Spartak Choceň B.
Tři góly, červená, za osmnáct minut bylo hotovo a Žichlínek bral třetí vítězství

K tahákům třetího podzimního pokračování krajské I. A třídy bezesporu náležel střet dvou ambiciózních nováčků soutěže. Na hřišti v Českých Heřmanicích si ho nenechalo ujít na 250 příznivců a domácí většina v hledišti se po závěrečném hvizdu dmula spokojeností. Zápas se totiž stal až nečekaně jednoznačnou záležitostí jejich týmu. Na jeho straně byla především produktivita, neboť také hráči Skutče si dokázali připravit slibné střelecké pozice, jenže v zakončení pohořeli, naopak domácím to tam „padalo“ a prakticky po poločase bylo všem zřejmé, jakým směrem se tenhle souboj bude vyvíjet.

Vysoké Mýto potopila penalta. Trenér Pulpit: Je umění takový zápas prohrát

Ani z druhého podzimního výjezdu se fotbalisté FC Jiskra 2008 nevraceli s veselou náladou. V Proseči nadešel klíčový moment zápasu ve 25. minutě, kdy Dvorský zastavil míč na brankové čáře rukou, byl vyloučen a nařízenou penaltu proměnil domácí M. Marek. V dlouhém početním oslabení byla úloha hostů složitá, krutý výše skóre z jejich pohledu se však zrodila teprve po dvou gólech soupeře v závěrečných deseti minutách.

4. KOLO: České Heřmanice – Skuteč 5:1 (3:0). Branky: Laštovka, Mach, Bárta, vlastní (Horáček, Jirsák – Novotný. Zámrsk – Letohrad B 1:1 (1:0). Branky: Csernyanszký – Filip. Dolní Újezd – Svitavy B 2:2 (0:0). Branky: Drahoš, D. Frank – Škáva, Ovad. Polička – Ústí nad Orlicí B 2:0 (0:0). Branky: Jílek z pen., Boháček. Prosetín – Luže 5:0 (2:0). Branky: Spilko 2, Tichý 2, V. Marek. Proseč – FC Jiskra 2008 4:0 (1:0). Branky: M. Marek z pen., Plosza, Zelenka, Klíma. ČK: 0:1 (Dvorský). Jablonné nad Orlicí – Tatenice 6:0 (3:0). Branky: Filip, Kyllar, Krejsa, Václavek, Derka, Pišťáček.