Šestadvacetiletý fotbalista je patriotem klubu ze stadionu Pod Jelenicí. Kromě toho, že si v mládežnických kategoriích krátce zahrál v nedalekých klubech v Řetové a Rybníku, nikde jinde nepůsobil a zařadil se mezi výrazné gólové hrozby pro soupeře. I v končící sezoně se zařadil do TOP 10 přeborových kanonýrů, zásah proti Bělé bylo jeho třináctý.

„Z pohledu týmového výkonu nelze zápas hodnotit jinak než kladně, což se dá říci i z individuálního hlediska. Prostě vydařený duel po všech stránkách. Gólových šancí jsme měli v průběhu hry několik a mě se podařilo najít si správná místa pro zakončení,“ vrátil se Vojtěch Novotný k duelu v Luži. Třebová tam celkem nasypala osm gólů, což je pozoruhodný počin bez ohledu na to, že soupeř je v krajském přeboru poslední. Týden nato to s množstvím šancí a efektivitou proti Bělé tak skvostné nebylo, i tady však se svými spoluhráči nakonec cestu k vítězství, byť skromnějším poměrem 3:1, našel.

„Naše výkony jsou v jarní části poměrně nevyrovnané. I když s domácími zápasy můžeme být spokojeni, tedy až na zaváhání s Prosečí,“ připomíná Novotný, že z České Třebové se letos body skutečně nevozí, kromě zmíněné Proseče (1:1) svěřenci Petra Pražáka šest domácích střetnutí vyhráli.

Ilustrační foto.
Soupeř byl o něco lepší, uznal trenér Hrabáček po nezdaru v Litomyšli

Od Vojtěcha Novotného se góly obvykle čekají a je na to zvyklý. „Po většinu času nastupuji v útoku, takže se to nabízí. V téhle polovině sezony se mi podařil druhý hattrick, takže můžu říci, že se mi celkem daří. Bohužel kvůli zraněni jsem neodehrál příliš zápasů, takže i proto jsem s počtem gólů docela spokojen. Každopádně pořád tam jsou velké rezervy, branek mohlo být více,“ dodává s úsměvem, že nároky na sebe má ještě vyšší.

Fotbal, to však pro něho nejsou především čísla a statistiky. „Tahle hra mě všeobecně baví, mám ji rád a rád se potkávám s kamarády v kabině i na hřišti,“ uzavírá Vojtěch Novotný, další z řady jarních Kanonýrů Deníku.

Poněkolikáté během jara neschází mezi top střelci víkendu na Orlicku Dmytro Haladei z Vysokého Mýta. Tentokrát hattrickem pomohl rezervě v utkání I. A třídy k vítězství v Rosicích nad Labem. Z mládežnických střelců se tentokrát nejvíce vytáhl tatenický mladší žák Vít Krejčí, který v utkání okresního přeboru nasázel šest branek.