Debakl českotřebovské rezervy byl možná až příliš krutý, první polovina zápasu z jejího pohledu nevyzněla vůbec zle, navíc poslední dva góly inkasovala v nastaveném čase, jenže ofenzivní schopnosti Dobříkova jsou ohromné a jeho chuť střílet góly nezná hranic. Aktuální průměr vstřelených branek činí v jeho podání více než pět na utkání (!), kromě toho se chlubí rovněž nejlepší obranou v soutěží. Čelit lídrovi se tedy zatím jeví jako marný boj s větrnými, čí spíše dobříkovskými mlýny…

TJ Jiskra Litomyšl vs. TJ Svitavy (0:1).
Ředice tak dlouho držely neporazitelnost. Až přijely do České Třebové a ejhle…

Správné fotbalové šílenství nastalo v Janově. Výsledek 5:6 bychom možná čekali v krajském hokeji, rozhodně ne ve fotbale. První poločas nabídl gólovou smršť, v níž byli obránci a brankáři jaksi zbyteční, do kabin se šlo za průběžného skóre 4:4. Diváci se však bezesporu královsky bavili. Těm domácím ovšem hned po změně stran zmrzly úsměvy na tvářích, neboť po Kubíčkova vlastenci šli hosté z Jaroměřic do vedení. A gólostroj se potom zasekl, teprve v nastaveném čase se trefil domácí Zvěřina, jenže znovu do vlastní sítě – 4:6! Tečku za bláznivým vzápětí napsal Heger, autor čtyř janovských gólů, leč takový skvostný počin mu po závěrečném hvizdu pořádně zhořkl.

K magnetům kola se zařadilo prestižní sousedské derby v Moravské Třebové. Soupeř z Kunčiny znovu potvrdil, že mu to na podzim jde venku o poznání lépe než doma, a opětovně na cizím stadionu nahradil body ztracené předtím před vlastními fanoušky. Všechno podstatné se odehrálo do poločasu, když hosté odskočili do dvoubrankového vedení a těsně před přestávkou navíc domácí Sotolář viděl druhou žlutou kartu. Snaha rezervy zdramatizovat zápas nebyla po změně stran úspěšná, byť rozdíl jednoho muže v poli nebyl na hřišti příliš znát a kdyby hostující gólman Hutira v tutové šanci nevychytal Poláka, kdo ví… Na kdyby se ale ani v I. B třídě nehraje a „El Clásico“ moravskotřebovského regionu se stalo kunčinskou kořistí.

Ilustrační foto.
Rožek rozsekl bitvu o špici pro Zámrsk. Probuzení Jablonného odskákal Letohrad

Jako mužstvo různých tváří se na podzim prezentuje Semanín. Týden po domácím výbuchu s Pomezím předvedl výkon z úplně jiného ranku a zvítězil v Lanškrouně nad tamním béčkem, když zápas zlomil v závěrečné dvacetiminutovce dvěma góly od ne úplně obvyklých střelců. Zmíněné Pomezí se, jak se zdá, probudilo k životu, vyhrálo podruhé za sebou a to je vzhledem k jeho předešlé podzimní bídě pozoruhodný počin. Nejtěsnější vítězství nad dosud dobře hrající Tatenicí se rodilo těžce, tím cennější však pro domácí bylo.

Jiskra Ústí nad Orlicí vs. FK Dobrovice.
Z naší strany povedené utkání, ale se špatným koncem, mrzí trenéra Klapku

Na dno tabulky se propadla Sloupnice po remíze v souboji proti Bystrému, přičemž vzhledem k počtu gólových příležitostí mohou o ztrátě dvou bodů hovořit spíše hosté. V každém případě plichta nenadchla ani jednoho z rivalů, protože takhle po bodu se do klidnějších vod tabulky jen tak nedostanou.

Po třech to jde přece jenom svižněji, což se nyní povedlo Březové v klání s Jehnědím. Celek od řeky Svitavy sice promarnil příležitost odehrát klidnější utkání, když zkraje prvního poločasu zahodil, co se dalo, a o výsledek se strachoval až do konce, ale nájezdům soupeře, který se snažil ze všech sil vyrovnat, v závěru odolal.

Libchavští fotbalisté kralují podzimní části okresního přeboru.
Šlágr kola vyzněl těsně pro Libchavy a ty začínají konkurenci mizet v dáli

I. B TŘÍDA – SKUPINA B – 9. KOLO: Janov – Jaroměřice 5:6 (4:4). Branky: Heger 4 (1 z pen.), Boháček – J. Valenta 2, Valášek, Mooz, vlastní (Kubíček), vlastní (Zvěřina). Březová nad Svitavou – Jehnědí 2:1 (1:0). Branky: Štoudek, Mikolín – Pilař. Česká Třebová B – Dobříkov 2:6 (0:0). Branky: Langer, Foff – Novotný 4, Sedlák, Janda. Sloupnice – Bystré 1:1 (1:0). Branky: Dočkal – Jukl. Lanškroun B – Semanín 1:3 (1:1). Branky: Marek – Dlouhý, Bednár, Filipi. Pomezí – Tatenice 1:0 (0:0). Branka: Mojdl. Moravská Třebová B – Kunčina 0:2 (0:2). Branky: Kudyn, Spálenský z pen.


Načítám tabulku ...