Utkání litomyšlské Jiskry s Českou Třebovou nabídlo zajímavý rodinný trenérský souboj. Otec František Dvořák vyzval svého syna Františka Dvořáka. A spokojenější byl po závěrečném hvizdu juniorů. Po zápase, v němž všechny góly padly po standardních situacích, skočili českotřebovští fotbalisté na druhé místo našlapaného pořadí.

TJ Jiskra Litomyšl vs. FK Česká Třebová.TJ Jiskra Litomyšl vs. FK Česká Třebová. František Dvořák ml. vs. František Dvořák st.Zdroj: Petr Šilar

„Vlivem silného větru, který znemožňoval kombinaci, se hrálo utkání plné osobních soubojů. Pro další vývoj utkání bylo důležité, že jsme přežili první poločas s nulou a naopak se prosadili ze standardní situace a šli tak do druhého poločasu s náskokem a navíc s větrem v zádech. Za stavu 3:0 se zdálo, že máme zápas pod kontrolou, ale opak byl pravdou. Domácí snížili v 70. minutě a do konce byli aktivnějším týmem. Musím kluky pochválit, jak dokázali uskákat obrovské množství nákopů a dlouhých autů soupeře. Řekl bych, že naše vítězství je zasloužené, bylo podpořené kvalitním týmovým výkonem ve všech řadách,“ uvedl František Dvořák ml.

Ve Svitavách se hrál velice důležitý zápas, pokud domácí pomýšlejí na boj o nejvyšší pozice, potřebovali novopečeného lídra z Lanškrouna porazit. Hosté toužili na nejvyšším stupínku setrvat, ale přáno jim nebylo a hřiště opouštěli dost rozzlobeni. „Povedl se nám začátek utkání a z aktivity jsme vytěžili brzkou vedoucí branku zásluhou Pecháčka. Potom domácí začali hru vyrovnávat, druhá část prvního poločasu patřila jim. Nejprve po tečovaném centru ze strany vyrovnali a těsně před přestávkou z penalty otočili skóre. Nevím, co bych k tomu řekl, rozhodčí si zkrátka vybral, že ji pískne, stoprocentní určitě nebyla. Ve druhé půli jsme se snažili o vyrovnání, měli jsme tam jednu velkou šanci Skalickým, ale ten z úhlu přestřelili. Na druhé straně soupeř zahodil dvě velmi dobré brejkové situace. V závěru vzal zápas do svých rukou rozhodčí, který domácím daroval totálním nesmyslem třetí branku a bylo rozhodnuto. Utkání mělo spíše průměrnou úroveň, na nás byla znát trochu únava, ale současně si myslím, že do něj rozhodčí hodně zasáhl,“ vyjádřil se trenér Pavel Hrabáček.

TJ Svitavy vs. FO Lanškroun.
PODÍVEJTE SE: Králíček dával penalty a Svitavy zvítězily ve velmi důležité bitvě

Naplno ve středečním větrném podvečeru bodovala také vysokomýtská rezerva, kterou brala výhru v Holicích. „Po zodpovědném výkonu celého týmu jsme si zaslouženě odvezli tři body z horké půdy Holic. První velká šance přišla po čtvrthodině, kdy orazítkoval břevno Kabrhel. O tři minuty později rozvlnil síť tečovanou střelou Wimmer. Domácí vážněji naši branku v prvním poločase neohrozili, naopak krátce před přestávkou se po krásné kombinaci prosadil Mokrejš střelou k tyči. Druhá půle přinesla množství osobních soubojů ve středu hřiště a také velkou chybu naší obrany ve vápně a snížení. Drama ale odmítl Mokrejš a nádhernou přihrávkou vybídl Bendu ke skórování. Jak bývá v našich posledních zápasech téměř pravidlem, tak se v poslední minutě z pokutového kopu prosadil soupeř a korigoval konečný výsledek,“ hodnotil duel vysokomýtský trenér Tomáš Fritsche.

Spokojenost naopak nemohla zavládnou v Chocni, Spartak totiž doma nedokázal porazit tonoucí Třemošnici a musel vzít zavděk pouze remízou.

17. KOLO: Moravany – Prosetín 0:3 (0:0). Branky: Modráček, Cach, Vodvárka. Pardubičky – Horní Ředice 2:2 (0:2). Branky: Štichauer, Tuťálek – Pithart, Morávek. Svitavy – Lanškroun 3:1 (2:1). Branky: Králíček 2 (obě z pen.), Horák – Pecháček. Choceň – Třemošnice 1:1 (0:1). Branky: M. Fikejz z pen. – Šebek. Holice – Vysoké Mýto B 2:3 (0:2). Branky: Lát 2 (1 z pen.) – Wimmer, Mokrejš, Benda. Libišany – Lázně Bohdaneč 2:1 (1:1). Branky: Kuric, O. Kraják – Klátil. Litomyšl – Česká Třebová 1:3 (0:1). Branky: Hašek – M. Deml 2 (1 z pen.), Grepl. Přelouč – Heřmanův Městec 4:1 (2:0). Branky: Lipavský 2, Klas, Janecký – Zelenka.