Prvně jmenovaný celek prohrával od čtvrté minuty v Načešicích. Další průběh ovšem naznačoval, že hosté nejsou vůbec bez šance, což podpořil vyrovnáním J. Ježek. Ještě lépe bylo hostím po těle v 34. minutě, kdy překonal gólmana Zach. Jiskra pozorně bránila, pomáhal i gólman Rohoň. Dlouho držela těsný náskok, který se nakonec rozplynul deset minut před koncem. Nerozhodný stav poslal duel do penalt, kde měli pevnější nervy domácí. Jiskra píše na své konto jeden bod.

O bod více vybojovalo Ústí nad Orlicí B ve Svitavách. Domácí béčko nedalo branku v prvním zápase sezony a ani proti Ústí se nedokázalo střelecky prosadit. Bohužel svěřenci trenéra Pražáka na tom byli navlas stejně. Hrstka diváků musela počkat na sérii pokutových kopů, aby viděla góly. Více jich padlo za záda svitavského brankáře, tudíž Ústí B si odvezlo dva cenné body.

Načešice – FC Jiskra 2008 2:2 pen. 4:3 (1:2). Branky: 4. F. Jirásek, 80. D. Jirásek – 24. J. Ježek, 34. Zach. Rozhodčí: Rázek. ŽK: 2:2. Diváci: 101. FC Jiskra 2008: Rohoň – Jireš, Zach, Halanič, Dvorský, Koreň, Skoták, Votoupal (73. Kaplan), Vyšohlíd, Matoulek, J. Ježek. Svitavy B – Ústí nad Orlicí B 0:0 pen. 2:4 (0:0). Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 1:1. Diváci: 56. Ústí nad Orlicí B: Hubálek – Eliáš, Pirkl, Grunta, Stejskal (46. Bohunek), Krátký (79. Krumer), Chalupník (67. Kopecký),Procházka (77. Rotter), Felgr, Pavlásek, Pinkava.