To se to hraje a vítězí, pokud se mančaft může spolehnout na svého nejlepšího střelce. Dobříkov neměl mít s Březovou vážnější potíže a při pohledu na skóre je doopravdy neměl. Zápas by se dal v klidu přejmenovat z Dobříkov – Březová na Novotný – Březová, domácí kanonýr nasypal do sítě soupeře pět gólů, celkem jich má v sezoně na kontě šestnáct. Aktuální skóre lídra tabulky 35:6 také nepotřebuje komentáře. Jeho dominance je zřetelná a je otázkou, zda se ve druhé polovině podzimní části najde někdo, kdo ji naruší. Pokud si však Matouš Novotný podrží aktuální pohodu, půjde to velice těžko.

TJ Sokol Dobříkov (v červeném).
Se zakončením v malém vápně nejsem spokojen, říká dobříkovský střelec Novotný

Nejblíže za suverénně vedoucím celkem jsou po sedmi kolech obě třebovské rezervy a to lze označit za překvapení. Moravská se oklepala z debaklu z předešlého týdne a odvezla si tři body z Jaroměřic, kde se všechno podstatné odehrálo do poločasu. Rovněž Česká byla úspěšná na cizím hřišti a skalp Kunčiny má vysokou cenu, tím spíše, když o něm rozhodla branka Matěje Popelky v 89. minutě. Kunčina v poslední době najíždí na režim, kdy na vlastním hřišti dost nečekaně ztrácí a tato zaváhání napravuje venku.

Senzace se zrodila v Semaníně. Tamní fotbalisté se po slibném rozjezdu zadrhli tehdy, když se to vůbec nečekalo, tedy proti soupeřům ze samotného chvostu tabulky: minule ve Sloupnici a nyní s Pomezím, tedy proti celkům, které byly bez vítězství na kontě. Ale po duelu se Semanínem už nejsou. Utkání nepobralo moc fotbalové krásy, hosté si do poločasu vypracovali dvoubrankové vedení a papírový favorit nenašel po přestávce patřičnou odpověď. Tou jedinou byla kontaktní trefa Macka, nic dalšího s dalším překvapením na svůj účet neudělal.

SK Polička vs. TJ Sokol Dolní Újezd.
Ústecké béčko pokračuje ve velkém stylu. Souboj rezerv vyzněl jasně pro Letohrad

V Jehnědí svítilo po okresním souboji s lanškrounskou rezervou rovnovážné skóre, kdy hosté dvakrát dorovnali těsný náskok soupeře. Jedna ku jedné to bylo rovněž na červené karty, když v závěru prvního poločasu putoval pod sprchy za zmaření zjevné možnosti dosažení branky lanškrounský gólman Fikejz, aby ho po přestávce stejným směrem následoval za urážku protihráče domácí Rozlívka.

Zajímavé a rušné bylo derby Svitavska v Bystrém. Diváci se měli na co koukat a při lepší produktivitě na obou stranách mohla být ze zápasu docela slušná přestřelka. Blíže k vítězství měli hosté, kterým se po změně stran povedlo otočit vývoj ve svůj prospěch, v závěru si však vybrali porci smůly. Přesněji řečeno Knap, který v 78. minutě nasměroval balon za záda vlastního gólmana Křemenáka a nedobrovolně tím rozhodl o výsledné dělbě bodů.

Libchavy vs. Kerhartice.
Super víkend pro Libchavy. Áčko drtilo, rezerva si vyšlápla na lídra tabulky

Nenápadně vzhůru se tabulkou posouvají tateničtí fotbalisté, kterým nyní hodnou chvíli trvalo, než zlomili sloupnický odpor. Povedlo se jim to ve druhém poločase, pomohla jim Glocarem proměněná penalta, brzy nato si vedení pojistili a potom utkání dokormidlovali k žádanému závěru.

I. B TŘÍDA – SKUPINA B – 8. KOLO: Jehnědí – Lanškroun B 2:2 (2:1). Branky: Matoušek, Prachař – Marek, Pavelka. Kunčina – Česká Třebová B 1:2 (0:0). Branky: Spálenský z pen. – Langer, Popelka. Dobříkov – Březová nad Svitavou 5:1 (2:1). Branky: Novotný 5 – Štoudek. Jaroměřice – Moravská Třebová B 1:3 (1:3). Branky:J. Valenta – Sedlák 2, Herasymenko. Tatenice – Sloupnice 2:0 (0:0). Branky: Glocar z pen., Polička. Semanín – Pomezí 1:2 (0:2). Branky: Macek – P. Stýblo, Dvořák. Bystré – Janov 2:2 (1:0). Branky: Jíra, vlastní (Knap) – Boháček, Heger.


Načítám tabulku ...