Pohříchu se jednalo o jediný kladný zápis do výsledkových statistik, který přibyl na konto regionálního trojlístku v nejvyšší krajské soutěži fotbalistů. Celky Chocně a České Třebové vyšly na cizích hřištích tentokrát naprázdno.

Choceňský Spartak na Svitavském stadionu marně čelil soupeři, jenž se před zápasem posílil o zkušeného exligového matadora Ivo Svobodu, jehož přítomnost měla na celé mužstvo blahodárný vliv a výsledek lze označit jako zasloužený. Zmíněný Svoboda otevřel skóre chladnokrevným zakončením samostatného úniku hned po necelých šesti minutách hry a tím předznamenal celý další průběh utkání, který měli domácí více méně pod svoji kontrolou. Hosté nebyli úplně bezzubí a dokázali zahrozit, ale ve finální fázi postrádali přesnost, řadu akcí si sami pokazili nevyvedenou přihrávkou a když se dostali ke střele, mířili převážně mimo tři tyče nebo jejich pokusy zablokovali domácí zadáci. Prosadili se teprve v závěru za stavu 3:0 a to bylo příliš pozdě na to, aby se dalo s výsledkem ještě něco zásadního udělat.

Tuze málo směrem dopředu toho předvedla Česká Třebová v Třemošnici. I svěřenci Petra Pražáka „honili zajíce“ na poslední chvíli a v ofenzivě se probrali v době, kdy jim akutně hrozila porážka. A tu neodvrátili, protože ze svého závěrečného úsilí vůbec nic nevytěžili a jejich aktuální výsledkový trend vítězství – remíza – porážka není zrovna optimistický. Opačně je na tom Lanškroun, jenž bodoval naplno, ovšem ruku na srdce, proti Proseči se od něho nic jiného nečekalo. Tím méně, když domácí po čtvrthodině vedli o dva góly a vše nasvědčovalo poklidnému průběhu. Ovšem soupeř se nevzdal, ve druhém poločase dal kontaktní branku a teprve Ptáčkova pojistka těsně před koncem zahnala lanškrounské obavy.

3. kolo:

Svitavy – Choceň 3:1

Petr Zahálka, trenér FK Spartak Choceň: Z utkání ve Svitavách odjíždíme bez bodu. Domácí mužstvo vsadilo na dobré bránění. Po brzké brance v šesté minutě jsme se snažili soupeře zatlačit a vytvářet si šance k vyrovnání. Naše slibné příležitosti, i ty největší, bohužel skončily nevyužité. Na následující domácí zápas proti Třemošnici se teď musíme dobře připravit a konečně získat tři body.

Třemošnice – Česká Třebová 1:0

Petr Pražák, trenér FK Česká Třebová: Soupeř byl lepší v kombinaci a postupném útoku, vypracoval si velké množství rohových kopů a jeden z nich se nám ve druhém poločase stal osudným. V posledních deseti minutách jsme hráli na větší riziko a dokázali jsme konečně ohrozit branku domácích, skórovat se nám však bohužel nepovedlo.

Třemošnice – Česká Třebová 1:0 (0:0). Branka: Mocanu. Moravská Třebová – Heřmanův Městec 1:1 (0:1). Branky: Kamený – Jirásek. Moravany – Litomyšl 0:4 (0:2). Branky: L. Severa 3, Tomšů. Rohovládova Bělá – Holice 2:6 (0:2). Branky: Klímek, Kotajny z pen. – T. Jedlička 2, Václavek 2, Rožek, Fotul. Chrudim B – Pardubičky 3:0 (0:0). Branky: Vácha, F. Holeček, Zvolánek. Horní Ředice – Luže 4:1 (3:0). Branky: Hrdý, Mráz, Švec, Morávek – Klenor. Lanškroun – Proseč 3:1 (2:0). Branky: Ptáček 2, Sita – Fenyk. Svitavy – Choceň 3:1 (2:0). Branky: I. Svoboda, D. Svoboda, D. Jukl – Gronych.