Posunul se na šesté místo v tabulce a třetím plným ziskem za sebou se zásadně vzdálil ožehavému pásmu, ke kterému se po říjnové sérii nevydařených představení povážlivě přibližoval. Takhle mají svěřenci Pavla Hrabáčka před zimní přestávkou více klidu.

Přeskupení řad Letohradu nevyšlo, Jiskře změna herního stylu pomohla

V Chocni, tam dobrá nálada rozhodně nepanuje. Spartak ani ve svém závěrečném utkání nevyužil příležitost, aby se dostal z posledního místa, a zimu stráví na úplném chvostu pořadí, což je pro tamní příznivce nepříjemné rozčarování, s nímž po dobrém jaru nikdo nepočítal.

HC Litomyšl vs. HC Slovan Moravská Třebová.
Poslední místo ve čtyřce uhájila Litomyšl, rozhodlo lepší celkové skóre

Zápas v Litomyšli byl docela symbolickým obrázkem toho, proč Spartak propadl tak hluboko. Především v prvním poločase rozhodně nepůsobil svým herním projevem jako poslední celek přeboru, směrem dopředu byl nebezpečný, dostával se do šancí, ale současně vyráběl strašidelné chyby v defenzivní činnosti. Tu největší bezprostředně po vyrovnání na 1:1, kdy hned z následující akce soupeře padl po fatálním nedorozumění v zadních řadách vlastní gól. A takhle lacino posadil soupeře „na koně“, to se v krajském přeboru neodpouští. Navíc v nástupu do druhého poločasu přišel třetí zásah v choceňské síti z kopačky nedůsledně pokrytého Malého, brzy potom viděl hrající trenér Zahálka druhou žlutou kartu a bylo po nadějích.

Pardubičky – Lanškroun 0:2

Pavel Hrabáček, trenér FO Lanškroun: Oba soupeři předešlé dva zápasy vyhráli, takže bylo jasné, že nás nečeká jednoduché utkání. Dá se říci, že zhruba do třicáté minuty byli domácí lepším mužstvem, a to hlavně v záložní řadě, my se soustředili převážně na bránění. Gól jsme nedostali a po půlhodině jsme se také osmělili, měli jsme asi tři nebezpečné útoky, po jednom z nich odvracel soupeř gólovou střelu z brankové čáry. Do druhého poločasu jsme měli lepší vstup my, převzali jsme iniciativu a podařilo se nám vstřelit vedoucí gól, když pohotově „bodlem“ skóroval Pecháček. Aktivní hrou jsme v dalších minutách nepouštěli soupeře do tlaku, sami jsme hrozili z brejků a deset minut před koncem dotáhl jeden z nich k pojišťujícímu zásahu Ptáček. Když šli domácí následně do deseti, tak jsme si vítězství, které je podle mě zasloužené, pohlídali. Jsem rád, že nám konec podzimu takhle vyšel.

DOHRÁVKY – 2. KOLO: Lázně Bohdaneč – Holice 2:2 (2:1). Branky: Hundák, Nepivoda – Václavek, T. Jedlička. ČK: 1:0 (Klouda). 3. KOLO: Pardubičky – Lanškroun 0:2 (0:0). Branky: Pecháček, F. Ptáček. ČK: 1:0 (Norek). 8. KOLO: Litomyšl – Choceň 3:1 (2:1). Branky: Folta, vlastní (Fikejz), Malý – Zahálka. ČK: 0:1 (Zahálka).