Utkání na Malé Hané bylo překvapivě jednoznačnou záležitostí dobříkovského mančaftu, který měl jeho vývoj pod kontrolou od první do poslední minuty. „Zápas se nám opravdu vydařil. Dali jsme rychlé góly, což vždycky pomůže. Všichni podali výborné výkony, obzvlášť pak stopeři Dušan Jandera s Janem Horáčkem a náš motor Jirka Vaněk. Ti nás táhnou celé jaro. Já byl paradoxně asi nejhorší na hřišti a třikrát jsem se ukopl…,“ bere Lukáš Klapal svoje další třígólové vystoupení se sympatickým nadhledem. Ostatně má na něj nárok, ve čtyřiatřiceti letech toho má na zelených trávnících za sebou více než dost, kromě dobříkovského dresu hájil v minulosti barvy Zámrsku, Chocně či Hlinska. „Třikrát jsem se potkal za jednadvacet minut s balonem a ono to tam třikrát spadlo, takže nic extra,“ usmívá se.

Dobříkovu to v odvetách jde o poznání lépe než na podzim, kdy po přechodu ze skupiny A zůstal lehce za očekáváním. „Ano, na jaře jsme zatím moc spokojeni. Oslabili jsme o brankáře Romana Valentu a nejlepšího střelce Alana Karelu, takže jsme měli trochu obavy, abychom nehráli o záchranu. Tomu jsme se vyhnuli, naopak jsme se posunuli v pořadí výše,“ pochvaluje si Klapal.

Sokol Pomezí vs. Fotbal Žichlínek.
Přestřelka v Bystrém se divákům líbila, ale soupeřům moc nepomohla

Za rozeného kanonýra se rozhodně nepovažuje, především proto, že jeho úkoly na hřišti bývaly v minulosti jiné. „Hattricků jsem v kariéře příliš nedal, ostatně celkově ani moc gólů. Vždy jsem hrával střed zálohy a mým úkolem bylo branky připravovat. Teď toho už ve čtyřiatřiceti moc nenaběhám, tak mě trenér nechává stát v útoku…,“ připomíná Lukáš Klapal, že současné místo v sestavě mu svěřil velezkušený Milan Šmarda u dobříkovského kormidla. Ani ze svých (zatím) tří jarních hattricků nedělá žádnou vědu. „Mám štěstí, nějak se to ode mě dobře odráží a padá to tam, ale myslím, že už mám vybráno. Opravdu jsem spíše sváteční střelec,“ tvrdí Klapal.

Že by si ho však nadcházející soupeři kvůli této skromnosti na hřišti nevšímali, to vzhledem k jeho jarním číslům nehrozí. Ostatně v aktuálním pořadí střelců I. B třídy (má na kontě dohromady čtrnáct gólů) jsou před ním pouze exkluzivní střelecká jména (Mach, Pavlák, Jirsák, Ráb).

Dobříkov může soutěžní ročník dohrávat relativně v poklidu, ale jeho cílem nadále jsou co nejlepší výsledky. „Uhráli jsme teď dost bodů. Chceme hlavně vyhrát zbylé domácí zápasy, aby byla dobrá nálada s fanoušky a na pivko,“ připomíná Lukáš Klapal potřebu pozitivní atmosféry v mužstvu i v hledišti.


Načítám tabulku …

Za dalšími pozoruhodnými střeleckými počiny se musíme vydat do III. třídy, kde se helvíkovičtí Michal Čada a Roman Špaček podíleli na demolici Kunvaldu. První jmenovaný dal pět gólů, druhý čtyři. Choceňský Jakub Gerčák rozšířil svoje konto při výhře béčka v Boříkovicích čtyřikrát. Všechny muže ale předčili mladší žáci z Tatenice Matouš Kolomazník (7) a Jan Krejčí (6).