Dobříkov má za sebou doposud nejobtížnější zkoušku, když proti houževnatému Janovu musel otáčet nepříznivý vývoj utkání, nedlouho před přestávkou poslal hosty do nečekaného vedení Chroust. Jenže domácí mají k dispozici širokou baterii nebezpečných střelců a když zápas nevyjde jednomu, zaskočí za něho někdo další. Tentokrát to byl Tomáš Sedlák, který čistým hattrickem v rozmezí 55. a 86. minuty obrátil kormidlo zápasu očekávaným směrem a Dobříkov pokračuje bez ztráty kytičky.

Jméno Sedlák bylo hodně slyšet rovněž v Moravské Třebové, místní stejnojmenný ostrostřelec Jiří zařídil dvěma góly v prvním poločase třetí výhru béčka, když na jeho štíte zůstalo nadále nulové Pomezí. Hosté sice zápas nezabalili, ale dokázali po hodině hry pouze snížit z pokutového kopu, jejich další úsilí bylo neúčinné a Slovanisté nepřestávají udivovat veřejnost.

Skvělý poločas se povedl Jaroměřicím v okresní bitvě proti Březové. Švec tam otevřel skóre po půlminutě hry a do kabin se šlo za stavu 3:0. Relativně snadno získaný náskok domácí fotbalisty částečně ukolébal a po přestávce přepustili iniciativu soupeři, který zakrátko snížil a zdálo se, že ještě zašmodrchá vývoj utkání. Domácí ovšem zavčasu vycítili nebezpečí a soustředěným výkonem si po dvou předešlých nezdarech dokráčeli pro první podzimní vítězství.

close TJ Jaroměřice vs. Sokol Březová nad Svitavou. info Zdroj: TJ Jaroměřice/Tereza Janošová zoom_in TJ Jaroměřice vs. Sokol Březová nad Svitavou.

To stejné konstatování platí v případě nováčka z Bystrého, který odmazal nulu na svém bodovém kontě v Jehnědí. Zásluhu na tom měl především jeho parádní start do zápasu (6. minuta 0:2) a když potom zkraje druhé půle upravoval Drašar svým druhým zásahem na 1:4, zdálo se, že ve zbytku hrací doby „nebude o čem“. Chyba, domácí k sobě následně „přilepili“ dvě trefy, dostali se na kontakt a závěr duelu získal pořádnou zápletku, ale vyrovnat se týmu z Jehnědí přes veškerou snahu nepovedlo.

Neveselo je zatím ve Sloupnici, jarní „korunní princ“ I. B třídy se po letním oslabení nemůže chytnout a čeká na vítězství. V Kunčině k němu byl na hony daleko, domácí prokázali, že jsou směrem dopředu hodně silní a brali přesvědčivou výhru. Zlomem byl jejich druhý gól „do šatny“ a třetí „ze šatny“, tím soupeře srazili do kolen a dostali hru pod svoji kontrolu.

Semanín hrál podruhé za sebou doma a podruhé s podobným průběhem a shodným výsledkem. Jen místo Jaroměřic tentokrát z jeho trávníku odcházeli zklamaní protivníci z Tatenice. Domácí získali uklidňující vedení dvěma zásahy během úvodní půlhodiny a žádné zdramatizování průběhu pak nepřipustili.

Drama bylo naopak k vidění v České Třebové v souboji tamního béčka s lanškrounskou rezervou. Tady nebylo jasno do závěrečného hvizdu, hrálo se ve slušném tempu a místy i docela od podlahy (mj. osm žlutých karet). Nováčkovi krajské soutěže vyšel obrat z 0:1 na 3:1, soupeř sice bezprostředně reagoval kontaktní trefou, ale v závěrečných dvaceti minutách o srovnání usiloval marně.

I. B TŘÍDA – SKUPINA B – 4. KOLO: Jehnědí – Bystré 3:4 (1:3). Branky: J. Gregar, Beneš, Pilař – Drašar 2, Svoboda, Jíra. Kunčina – Sloupnice 4:0 (2:0). Branky: L. Kaláb 2, Spálenský z pen., Zeman. Dobříkov – Janov 3:1 (0:1). Branky: T. Sedlák 3 – Chroust. Jaroměřice – Březová nad Svitavou 3:1 (3:0). Branky: Švec 2, J. Valenta – Ovad. Česká Třebová B – Lanškroun B 3:2 (2:1). Branky: Polášek, Foff, Müller – Krejčí, J. Ptáček. Semanín – Tatenice 2:0 (2:0). Branky: Mazal, Hajdari. Moravská Třebová B – Pomezí 2:1 (2:0). Branky: J. Sedlák 2 – Mojdl z pen.


Načítám tabulku ...