Hrál se tam tam zajímavý a rušný fotbal se šancemi na obou stranách, všechno důležité se v něm stalo po změně stran. Na vedoucí zásah domácího Drahoše rychle reagoval po rohovém kopu pohotovou dorážkou Franke a za stavu 1:1 propásl možné rozhodnutí ve prospěch hostů Cvik, který postupoval sám na branku, ale jejího strážce Pravce nepřekonal. Jak draho to Žamberk přijde, to se ukázalo vzápětí. Pravda, rána Frňky byla skutečné parádním fotbalovým momentem a dala by se klidně označit za kandidáta na „gól roku“, ale vyprávějte to týmu, který právě přišel o bodový zisk z venku, který držel skoro v rukou.

Uplynulý víkend nabídl v této soutěži rovněž regionální derby. Dvě rezervy se střetly na vysokomýtském trávníku a úspěšnější byla ta letohradská, která o výsledku rozhodla třemi trefami ještě do poločasu. Tři body bral i tatenický celek, který si poradil s ústeckoorlickým béčkem, přestože dohrával závěrečnou čtvrthodinu bez vyloučeného Kristka. Úspěšná byl i tým FC Jiskra 2008, který si odvezl výhru z Poličky, kde mu vyšel především první poločas. Ve druhém se dostal pod tlak soupeře, jehož neschopnost v zakončení však dosahovala takových rozměrů, že nedokázal vývoj ani zdramatizovat, natož snad obrátit.

Choceňský poločas snů: šest branek a jednoznačná výhra

Hradec Králové, Sparta, Kaiserslautern, Bochum, Salzburg či Ingolstadt. K tomu 74 reprezentačních startů, 417 gólů v ligových soutěžích a 14 v národním mužstvu. To je profesionální vizitka Vratislava Lokvence. A nyní FC Libišany. Za pár dnů osmačtyřicetiletý útočník oblékl v sobotu dres lídra krajské I. A třídy a i když se střelecky neprosadil, tak svým dílem přispěl k jasnému vítězství 6:0 nad Zámrskem. „I přes problémy se sestavou jsme soupeři dovolili pouze jednu vyloženou šanci. Zato my si jich vytvořili na tři desítky, z nichž jsme bohužel proměnili jenom šest. Perličkou utkání bylo nasazení nově příchozí posily a někdejšího fotbalového reprezentanta Vratislava Lokvence. V dalším přestupním okénku se chystáme oslovit brankářskou legendu Petra Čecha a pro další sezonu Julia Lavického,“ usmívá se trenér Petr Šmeral, jehož mančaft vede tabulku se skóre 36:1.

I. A TŘÍDA, 6. KOLO: Polička – FC Jiskra 2008 0:2 (0:1). Branky: Kolbe, Ďuriš. Libišany – Zámrsk 6:0 (3:0). Branky: Bukač 2, Motyčka, Krupa, L. Kraják, O. Kraják. Přelouč – Svitavy B 0:0 (0:0). Dolní Újezd – Žamberk 2:1 (0:0). Branky: Drahoš, Frňka – Franke. Tatenice – Ústí nad Orlicí B 4:2 (2:0). Branky: O. Tareš, D. Tareš, Werner, Chládek – Grunta z pen., Krátký. Vysoké Mýto B – Letohrad B 1:3 (0:3). Branky: Podmajerský – Pokorný 2, Faltejsek. Utkání Rosice nad Labem – Lázně Bohdaneč se hraje ve středu 8. září.

V I. B třídě pokračuje dominance Českých Heřmanic. Ačkoli Bystré lídra potrápilo snad nejvíce ze všech dosavadních rivalů, tak vítězství bylo víceméně kontrolované. Hrála se tři okresní derby. Tradičně vypjaté a plné emocí bylo to v Libchavách, kde domácí vedli nad Semanínem během dvaceti minut rychle 2:0, ale nakonec z bojovného duelu vyvstala dělba bodů, a to ještě hosté neproměnili pokutový kop. I ve Sloupnici všechno pomalu směřovalo za stavu 2:2 k remíze v zápolení s Dobříkovem, s tím se však nehodlal smířit domácí Mikulecký a jeho zásah z 87. minuty se ukázal být vítězným. Jablonné vtrhlo na zápasu na půdě lanškrounského béčka jako velká voda a domácí netušili, kde jim hlavy stojí, do poločasu lovili pětkrát míč ze své sítě a o výsledku bylo rozhodnuto daleko dříve, než diváci čekali. Zklamal Žichlínek, posílené rezervě Moravské Třebové nedokázal klást účinnější odpor.

I. B TŘÍDA SKUPINA B, 6. KOLO: Sloupnice – Dobříkov 3:2 (2:2). Branky: Fikejz, Zachař z pen., Mikulecký – Vaněk, Karela. Libchavy – Semanín 2:2 (2:1). Branky: Ráb, Pavlák – R. Urbanec, Šimek. Jaroměřice – Březová nad Svitavou 0:2 (0:2). Branky: Roshan, Dufek. Moravská Třebová B – Žichlínek 5:1 (3:0). Branky: J. Štaffa 2, Bubela z pen., Škrabal, Matocha – Výmola. Pomezí – Kunčina 3:1 (2:0). Branky: Mojdl 2 (1 z pen.), J. Nespěšný – Šmehlík. Bystré – České Heřmanice 1:3 (0:2). Branky: Jíra z pen. – Mach 2, Kříž. Lanškroun B – Jablonné nad Orlicí 0:5 (0:5). Branky: Filip 3 (1 z pen.), Faltus, Kyllar.