To je možná příliš patetické zvolání, odehrána jsou teprve čtyři kola a kdo ví, jakým směrem se soutěž bude dál vyvíjet, nicméně skutečnost, že se Luže po výhře proti Moravanům vyšvihla do čela tabulky, tu jistě nejde jenom tak přejít.

Je nabíledni, že do rybníka jménem pardubický přeboru vplula pořádně dravá štika s velkým apetitem, která začala místní možná poněkud zpohodlněné kapry prohánět takovým stylem, až jim z toho šupiny odlétají.

A nejde jenom o výsledky, byť samozřejmě deset bodů ze čtyř utkání je na nováčka bilance jako hrom. Nutno je vidět také patnáct nastřílených gólů, nejvyšší číslo v dosavadním průběhu soutěže. Prostě pokud někdo před zahájením sezony tým z Luže podceňoval, dostal jasnou odpověď, že nic takového není ani omylem na místě. Dolní Újezd, který je příštím rivalem novopečeného lídra, si to velice dobře uvědomuje, tím spíše, že má s kvalitami Luže čerstvé zkušenosti z I. A třídy, odkud obě mužstva na jaře postupovala.

V každém případě pro zajímavost a náboj krajského přeboru je jen a jen dobře, že se hned ze začátku objevilo nové a takhle zajímavé oživení. Fanoušci se právem těší na další pokračování.

Ilustrační foto
Luže má další skalp, první výhra Třemošnice

3 NEJ události
· Radim Fikejz přestoupil z Vysokého Mýta do Chocně pár hodin před utkáním Agrie proti Heřmanovu Městci. A hned zaznamenal dvě branky.

· A ještě jednou tento duel. Rozhodoval se v dlouhém rozstřelu a Choceňští proměnili všech deset svých penalt.

· Do třetice z Chocně. V ostře vedeném souboji bylo uděleno jedenáct žlutých.