Dobříkov si pro svoje patnácté vítězství v sezoně dojel pro Pomezí, kde vcelku s převahou naplnil papírové předpoklady. O záchranu bojující soupeř sice podal snaživý výkon, ale rozdíl v kvalitě na obou stranách hřiště byl nakonec příliš velký, nadto když domácí postrádali zraněnou gólmanskou jedničku Slováka. Přesto to ještě čtvrt hodiny před koncem bylo „jen“ 1:2, v koncovce však riskující defenziva Pomezí zákonitě povolila.

Nad sloupnickým účinkováním v I. B třídě se rychle stahují černá mračna. Ne, že by situace byla úplně beznadějná, ale aktuální výsledky a předvedené výkony nenapovídají tomu, že bych byl poslední tým tabulky schopen v závěru soutěže uplést vítěznou šňůru a vyhnout se sestupu do ústeckého okresního přeboru. Derby proti Jehnědí bylo dosavadním vrcholem zmaru, jelikož za stavu 0:1 viděl v 57. minutě hostující Viktorín druhou žlutou. Jenže místo toho, aby v početní převaze domácí zabojovali o body, tak dovolili oslabenému soupeři ještě třikrát (!) skórovat a byl z toho další debakl. Zatímco Jehnědí se posunulo do bezpečnějších vod, tak pod sloupnickým celkem praská větev…

TJ Sokol Dolní  Újezd vs. FK Letohrad B.
Rožek, Jiráský a další výhra pro lídra. Ústí uspělo i v děravém složení

Pomezí se nadále dělí o předposlední pozici s Jaroměřicemi, které si odbyly předposlední jarní venkovní výjezd v České Třebové (od 8. května budou hrát pouze doma). Režii utkání tam vzal do svých rukou domácí Michal Foff, který v závěru prvního poločasu otevřel gólový účet a po pauze potom zkompletoval hattrick, na což protivník nenašel žádnou účinnou odpověď.

Poprvé v odvetné části sezony narazila Kunčina a náraz to byl hodně tvrdý, z Lanškrouna si druhý celek pořadí odvezl nepopulárního „bůra“. Rezerva nastoupila v posílené sestavě s několika áčkaři a na jejím herním projevu a produktivitě to bylo znát, soupeř se dostal pouze ke korekci porážky z rodu kosmetických. Lanškroun tak pokračuje v poněkud „divokém“ jaru (vítězství 5:1 a 5:2, ale také porážky 0:4 či 2:4).

SK Vysoké Mýto vs. FC Slavia Hradec Králové. Rozhodující gól Adama Kopřivy v nastaveném čase.
Vysoké Mýto? Na jaře to nejlepší. Ústecká Jiskra si hýčká osmibodový polštář

Před rokem dostal Semanín v Janově potupnou „desítku“. To se tentokrát neopakovalo, průběh zápasu byl nepoměrně vyrovnanější a hosté se dokonce poměrně dlouho drželi „na bodech“. Závěr však z jejich pohledu všechno pokazil, Boháček s Jiráskem „slepili“ v rychlém sledu dva zásahy, postarali se o odskočení z 2:2 na 4:2 a poslední ránu zasadil hostům jejich vlastní hráč Macek, který byl za hrubý faul vyloučen.

Doslova „zlaté“ body vybojovali bysterští fotbalisté. Jednak proto, že se dostali alespoň na malý distanc od sestupových pozic, za druhé proto, že ve vyrovnaném bojovném střetnutí udolali silného soupeře z popředí tabulky a v neposlední řadě z toho důvodu, že o jejich vítězství rozhodl Peterka v 85. minutě, tedy v ideálním čase na to, aby protivník neměl čas zareagovat.

Krajský fotbalový přebor.
Výsledek jednoznačný, ale na hřišti to takové nebylo, řekl českotřebovský trenér

Čtrnáct gólů vstřelila v pěti jarních kolech Březová, z toho osm dal Václav Dufek, který hraje v báječné formě. Proti moravskotřebovskému béčku se postaral o oba březovské zásahy, jenže na plný zisk to bylo málo. Domácí totiž dvakrát přišli o jednobrankový náskok, podruhé zásluhou Koláře šest minut před koncem. V zápase, kde padlo devět žlutých karet, z toho pět v posledních deseti minutách, uhrál Slovan svůj první jarní venkovní zisk.

SKUPINA B – 19. KOLO: Janov – Semanín 4:2 (1:1). Branky: Novotný, Heger, Boháček, Jirásek – Gregor, Filipi. Březová nad Svitavou – Moravská Třebová B 2:2 (1:1). Branky: Dufek 2 – Tesař, Kolář. Sloupnice – Jehnědí 0:4 (0:1). Branky: D. Gregar, J. Gregar z pen., Zastoupil, Andrle. Česká Třebová B – Jaroměřice 4:0 (1:0). Branky: Foff 3, Jelínek. Lanškroun B – Kunčina 5:1 (2:0). Branky: Marek 2, Pecháček, Kolomý, Hymr – P. Kaláb. Pomezí – Dobříkov 2:5 (1:2). Branky: Hegr, Síla – Vojtíšek 2, Novotný 2, Houžvička. Bystré – Tatenice 1:0 (0:0). Branka: Peterka.


Načítám tabulku ...