Ještě jednu věc nutno doplnit a také nejde o novinku: Famózní formu má dobříkovský kanonýr Matouš Novotný. V duelu s Moravskou Třebovou skóroval šestkrát a celkově má na kontě 26 branek, tedy nadpoloviční většinu gólového pokladu svého týmu! O tom, co se nyní odehrávalo na dobříkovském pažitu, asi nejlépe svědčí formulace, jakou při popisu zápasu zvolil hosté z Moravské Třebové na sociálních sítích.

„Abychom vyvrátili fámy, že se stydíme za své výsledky, musíme s pravdou ven. B muži byli stejně dobří v proměňování svých vyložených šanci jako suverén I. B třídy Pardubického kraje. Proměnili jich přesně polovinu, stejně jako Dobříkov.“

TJ Sokol České Heřmanice vs. FC Jiskra 2008.
Bitva z podpalubí pro České Heřmanice. Suverénní vítězství Zámrsku, Ústí B padlo

Aktuální náskok Dobříkova na čele tabulky činí devět bodů, teprve pod takovou propastí nacházíme dvojici Kunčina – Semanín. Kunčina obrátila povedenou závěrečnou desetiminutovkou derby s Jaroměřicemi a je to počin hodný pozornosti, protože se tak stalo v době, kdy hrála v deseti, jelikož čtvrt hodiny před koncem viděl červenou kartu za surový faul Zeman. Zajímavou postavou duel byl i Aleš Širůček, která o den dříve rozhodl o vítězství kunčinské rezervy nad Čistou ve III. třídě a vítězný zásah si o 25 hodin později připsal i za áčko.

Semanín odehrál s Březovou nad Svitavou zajímavou přestřelku, v níž byl po většinu času napřed, ale výhru na jeho stranu definitivně strhly slepené góly Hajdariho a Křepely až v 77. resp. 80. minutě. Závěr zápasu byl bohatý nejen na branky, ale také na žlutá napomenutí, tým od řeky Svitavy se ještě jednou dostal na nejtěsnější kontakt, ale bylo to příliš pozdě, než aby mohl soupeře ještě přitlačit a pokusit se o vyrovnání.

TJ Svitavy vs. FC Libišany.
Neobdržíš branku, neprohraješ. Nevstřelíš gól, nevyhraješ. V Mýtě to dobře vědí

Zajímavé věci se děly na opačném pólu. Na úplném dně se stále pevněji usazuje Sloupnice a těžko se tomu divit za situace, kdy v devíti kolech vstřelila pět branek. V Janově se dokonce ujala vedení, to však bylo pobídkou pro domácí údernou dvojici Heger – Boháček, která se během jediné minuty postarala o bleskový obrat skóre a ve druhém poločase potom o pojištění výsledku.

Světě, div se! Fotbalisté Pomezí se zřejmě kdesi napili živé vody, protože po pěti kolech byli bez bodu a vypadali, upřímně řečeno, dost beznadějně, a najednou se chlubí třetím vítězstvím v řadě! Všechna byla nejtěsnějším poměrem, tím cennější ale pochopitelně jsou. V derby v Bystrém o něm rozhodl „šatnář“ Pořízky v závěru prvního poločasu a téměř dvě stovky diváků v hledišti potom sledovaly další ofenzivní marnost v podání domácího celku. Dokud budou Bysterští tak žalostně nakládat s vyloženými šancemi a vyrábět z gólmanů soupeře hrdiny zápasů, jako v tomto případě z Františka Slováka, tak se do vyšších pater tabulky rozhodně neposunou.

Ilustrační foto.
Před zápasem bychom bod brali, po něm cítíme zklamání, netají se kouč Letohradu

Veselo není ani v Jehnědí, tamní celek nestačil na českotřebovského nováčka a propadá se stále níže. Duel přitom nerozehrál špatně, ujal se vedení a měl i příležitosti ke zvýšení náskoku. Místo toho však přišel šestiminutový výpadek, kdy hosté zcela ovládli hřiště, několikrát rozebrali obranu domácích a z 1:0 to rázem bylo 1:3. A další snaha Jehnědí, jakkoli úporná, byla marná.

Do Tatenice zavítalo 220 diváků, kteří se po několika letech opět těšili na derby s Lanškrounem. Radost ovšem po závěrečném hvizdu neměli, protože do černého zamířili jenom hráči hostující rezervy: Marek v závěru prvního a Krejčí v koncovce druhého poločasu. Domácí fotbalisté protáhli svoje střelecké trápení z minulého týdne o dalších 90 minut a nedokázali najít přes veškeré úsilí účinný způsob, kterak dobýt lanškrounskou svatyni.

Ilustrační foto.
Sopotnice sahala po libchavském skalpu. V Helvíkovicích padlo dvanáct branek

I. B TŘÍDA – SKUPINA B – 10. KOLO: Semanín – Březová nad Svitavou 4:3 (2:1). Branky: Křepela 2, Bednár, Hajdari – Mikolín, Štoudek, Ovad. Janov – Sloupnice 4:1 (2:1). Branky: Boháček 2 (1 z pen.), Heger 2 – Holec. Jehnědí – Česká Třebová B 1:3 (1:0). Branky: Rozlívka – Barbořák 2, Langer. Dobříkov – Moravská Třebová B 8:2 (5:1). Branky: Novotný 6, Vojtíšek 2 – Sedlák, Kudyn. Tatenice – Lanškroun B 0:2 (0:1). Branky: Marek, Krejčí. Jaroměřice – Kunčina 1:3 (1:0). Branky: J. Valenta – Scholze 2, Širůček. Bystré – Pomezí 0:1 (0:1). Branka: Pořízka.


Načítám tabulku ...