Tým FK Česká Třebová prohrál v šestnácti odehraných kolech jenom třikrát, což je totožná bilance, jakou má třeba aktuálně druhá Chrudim B. Naposledy podlehl 18. září doma Litomyšlí, až do konce podzimních bojů potom udržel sérii neporazitelnosti. Trenér PETR PRAŽÁK mohl být s výsledky a v převážné většině případů i s výkony svých svěřenců spokojen, byl rád za herní posun, který se svým celkem v průběhu podzimní části udělal.

Jak hodnotíte z pohledu vašeho klubu podzimní část mistrovské fotbalové sezony, dosažené umístění a bodový zisk?

Pokud budu realista, musím být spokojený, zejména s bodovým ziskem. Deváté místo není sice moc lichotivé, ale vzhledem k vyrovnanosti tabulky to není propadák. Ztrácíme na druhou pozici šest bodů, což není špatné.

Jak jste spokojen s vaším podzimním účinkováním, co se týče předvedené hry a herního projevu?

Vzhledem k typologii hráčů jsme provedli určité systémové změny a troufám si říci, že to bylo ku prospěchu věci. Herní prvky jsme postupem času stabilizovali a celkově jsem, až na některé výjimky, spokojen.

Projevila se podle vašeho názoru na podzimní sezoně předcházející dlouhá „covidová“ pauza a dvě nedohrané sezony, a to jak u vašeho družstva, tak celkově na úrovni soutěže?

Nemyslím si, že by se pauza nějak projevila. Určitě je ale nepříjemné, když mužstvo v rozjeté sezoně musí do karantény a odkládat utkání. Nás to naštěstí nepotkalo. Prostě doba je taková, nezbývá než to brát jako fakt a všichni se s tím musíme vypořádat.

Co byste na vašem podzimním vystoupení hodnotil jako pozitivní body, kde vidíte největší negativa?

Pozitivně vnímám zlepšení defenzivní činnosti. Rezervy vidím v organizaci hry.

Utkání doma a venku, byl v nich u vás patrný rozdíl, ať výsledkový nebo herní?

Naše výkony byly celkem stabilní. Výsledky venku i doma jsou v rovnováze, adekvátní síle soupeře, aktuální formě a rozpoložení mužstev.

Útok – obrana, nebo počet vstřelených a obdržených branek, produktivita. Jak vycházíte v tomto porovnání, jak jste obstáli v těchto činnostech?

Skóre 29:20 hodnotím chvalitebně. Zejména čtyři defenzivní nuly v posledních po sobě jdoucích utkáních s Luží, Horními Ředicemi, Rohovládovou Bělou a Lanškrounem zaslouží pochvalu. Výborný je počet pouhých tří proher, kontrastem sedm remíz z šestnácti utkání. Do kladů beru plusový bod v tabulce pravdy a výrazně se nám také podařilo snížit průměr obdržených branek na zápas.

Jaké zápasy byste ve vašem podání označil jako nejpovedenější a naopak, ze kterých vám body nejvíce chybí?

Mezi nejvydařenější bych zařadil venkovní vítězství v Lanškrouně a domácí s Moravskou Třebovou a Chocní. Náš výkon byl slabý v Třemošnici a Heřmanově Městci. Jako bláznivou bych potom označil remízu 4:4 v Pardubičkách.

Co byste řekl k soutěži jako celku, jak se vám líbí, posunuje se její herní kvalita? Co vás v ní během podzimu zaujalo či překvapilo, ať v kladném nebo záporném smyslu?

Myslím, že kvalitu soutěže nelze objektivně hodnotit. Soutěž jako takovou mám rád. Utkávají se zde kvalitní mužstva z blízkého okolí a po trávnících běhá několik výborných fotbalistů. Až na tři týmy ze dna tabulky je soutěž velice vyrovnaná, což přidává na atraktivitě. Kladně vnímám nestrannou práci rozhodčích.

Vaše plány pro přípravu a následně do jarních odvet?

V přípravě zkoušíme nové taktické prvky a nadále musíme pracovat na zdokonalování organizace hry. Plány do odvet zůstávají stejné jako na podzim, a to být v utkáních rovnocenným soupeřem i mužstvům z čela tabulky.