Svoji neuvěřitelnou sérii na přelomu září a října otevřel na domácím trávníku proti Sokolu Březová, v tomto duelu se při výhře vedoucího celku tabulky 5:1 postaral o všech pět gólových zásahů svého mužstva. Týden nato hrál Dobříkov v České Třebové proti tamnímu béčku a díky skvělému výkonu ve druhém poločase vyhrál 6:2, přičemž Novotný skóroval čtyřikrát. A zatím nejlepší číslo si schoval na souboj s moravskotřebovským Slovanem, tedy soupeřem, který se od začátku sezony drží v popředí tabulky. Ale na dobříkovském pažitu neměl vůbec nárok, schytal osmičku a Matoušovi Novotnému tleskalo publikum hned za „dvojnásobný hattrick“, tedy šest „kusů“ do sítě protivníka. A nezastavil se ani v Kunčině, tam přidal další čtyři přesné zásahy opět při jednoznačné výhře.

Takže jenom za tato čtyři kola se Novotný chlubí průměrem téměř pěti (!!) nastřílených gólů na zápas, celkem jich má na svém kontě třicet, což je více než polovina všech branek Sokola Dobříkov v deseti odehraných kolech. To je ostatně sám o sobě fantastický počin, lídr skupiny B krajské I. B třídy se trefil šestapadesátkrát a udrží-li takhle nasazenou laťku, bude atakovat rekordní cifry. Zpátky ale ještě k Novotnému a jeho neuvěřitelné fazóně – dal zatím sám více branek než kterýkoli další z týmů v krajské soutěži (druhá nejproduktivnější Kunčina jich zatím vyskládala 26…).

Ilustrační foto.
Dobříkov završil padesátku. Derby v Tatenici se stalo kořistí Lanškrouna

„Jsem přesvědčen, že naše útočná síla se odvíjí od hry naší středové formace. Trojice Svoboda – Vaněk – Sedlák je myslím postrachem pro každého soupeře v této soutěži. A především nesmím zapomenout na našeho nejlepšího střelce z předešlého ročníku Marka Vojtíška,“ říkal Matouš Novotný v rozhovoru pro Deník na začátku této sezony, kdy ještě nikdo netušil, do jakých obrátek dokáže vytočit svoje výkony. A ukázalo se postupem času, že tahle spolupráce funguje naprosto dokonale, takže se zatím nenašel soupeř, který by se dobříkovské suverenitě dokázal postavit do cesty.

Nebylo-li to zkraje soutěžního ročníku ještě plně zřejmé, tak v tuto chvíli nikdo nepochybuje o tom, že Dobříkov je jasným favoritem na postup do I. A třídy. Po deseti kolech vede o jedenáct bodů, konkurenci každý týden více méně drtí a především se nezdá reálné, že by některé z dalších mužstev bylo schopno s top favoritem udržet krok. Aby také bylo, pokud mají Dobříkovští ve svém středu takového bombardéra. Tomu se skutečně čelit nedá… „Je to cíl, na který máme dobře našlápnuto. Pokud si udržíme naší hru a vyhnou se nám zranění, věřím, že budeme aspirovat na nejvyšší příčku," říkal Matouš Novotný před několika týdny a se svými spoluhráči toto předsevzetí naplňuje měrou vrchovatou.

Trochu ve stínu famózních výkonů Matouše Novotného zůstávají další produktivní kanonýři z Ústeckorolicka. O minulém víkendu zazářily i další gólové hvězdy regionu: Čtyři branky vstřelil Lubomír Myšák ze Srubů, stejně jako Michal Čada z Helvíkovic. Mezi mládežníky se zase vytáhl šestigólový mladší dorostenec Tomáš Krummer z Chocně.