„První poločas se nám celkem vydařil. Vybojovali jsme balony a hlavně vstřelili gól. O přestávce jsme si v kabině řekli, že chceme hrát dále aktivně, ale to se nepovedlo. Byli jsme pod tlakem, bohužel to soupeř otočil,“ řekl po utkání MOL Cupu Lukáš Zukal.

Jednadvacetiletý stoper se probojoval do pardubické sestavy. Po letním příchodu z Brna nastupoval jen v domácím poháru, ale ve F:NL hrál až v posledních dvou zápasech.

„Stavěl jsem se k tomu pozitivně, protože v Brně jsem šanci v dospělém fotbale nedostal. Tady jsem si počkal a přišlo to. Snažil jsem se příležitost co nejvíce využít,“ uvedl Zukal, jenž naskočil, když trenérům chyběli obránci Jan Prosek či Jakub Klíma.

V základní jedenáctce nechyběl ani v duelu proti účastníkovi Evropské ligy. Pardubičtí nad Jabloncem vedli, ale po přestávce dvakrát inkasovali.

„Hráči Jablonce to udělali skvěle a dostali míč před bránu, kde to Kubista trefil kolenem, to se jen tak nevidí. U druhého gólu jsem odvrátil centr, ale míč se dostal k protihráči, který to z první trefil. Škoda,“ litoval obdržených branek. V čem byl Jablonec nejvíce nepříjemný? „Byl dobrý na míči a v kombinaci velmi přesný,“ dodal Zukal.

Nyní Pardubičtí opět přepnou na druholigovou soutěž. Již v pátek pojedou do Znojma. „Budeme se chtít udržet na předních pozicích,“ uzavřel obránce.