Před hráči FK Pardubice je velká výzva. Přes třetí kolo domácího poháru se probojovali naposledy před třemi lety. Nyní proti nim stojí zástupce domácí fotbalové elity.

„Jablonec jsme viděli především v televizi. Jeho hráči na mě udělali dojem v pohárovém utkání s Kyjevem, když po chybách prohrávali 0:2 a dokázali se z toho oklepat,“ říká pardubický trenér Jiří Krejčí.

V top sestavě, kterou mohl jablonecký kouč Petr Rada nasadit v Evropské lize, se Severočeši v Pardubicích nepředstaví. Zápas se hraje během reprezentační přestávky. Nový trenér českého nároďáku Jaroslav Šilhavý povolal Lukáše Masopusta a Michala Trávníka, za jednadvacítku hraje David Lischka, své země reprezentují i Vladimir Jovovič a Davis Ikaunieks.

„Připravovat se speciálně na Jablonec je složité, protože nevíme, jak k utkání přistoupí,“ přiznává Krejčí. „Jablonec hraje poháry, nelze všechno zvládnout ve dvanácti lidech. Myslím, že mají silný kádr, kdokoliv může zaskočit,“ dodal kouč.

I jemu přibývají při skládání sestavy potíže. Již poslední zápas nehrál Pavel Černý, zraněný je navíc Emil Tischler, který tak přišel o sraz reprezentace do 20 let. Tam je z pardubických hráčů Jakub Klíma.

„Nebude hrát ani Kovář, který jde na vyšetření s kolenem,“ připojil Krejčí, jenž pro pohárový zápas počítá s gólmanskou dvojicí Letáček a Šmíd. Prvně jmenovaný již začal trénovat.

Pardubicím se zatím v této sezoně na domácím hřišti daří. Mají na čem stavět. „Chtěl bych vidět odvahu, abychom nebyli zbytečně zakřiknutí. Věřím, že přijde dost diváků a budou po zápase spokojeni,“ poznamenal Krejčí.

Pohár 2015: Teplice a Sparta
Zaskočit prvoligového soupeře? To se hráčům FK Pardubice povedlo před třemi lety. Ve třetím kole domácího poháru tehdy vyřadili Teplice po výhře 3:0. V dalším dějství, které se hrálo již na dva zápasy, doma Pardubice senzačně zdolaly gólem Korejce Kima Spartu 1:0. V odvetě na Letné pak letenský tým vyhrál 3:1 a postoupil do další fáze.