Znamená to, že je FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA vskutku poutavá soutěž. Hraje se o tři místa - jeden tým postoupí o patro výš přímo, dva si zahrají lákavou baráž. A pozor! Nyní do elitní šestky nepatří Brno či Znojmo, kde před sezonou měli vysoké cíle.

Jenže tato vyrovnanost není důkazem kvality. Bohužel. Mančafty ze špičky jsou nyní na nelichotivé bilanci. Vedoucí Jihlava ztratila body ve třetině zápasů. Z pouhých dvanácti. „Naši“ Hradec a Pardubice jsou na tom ještě hůře. Votroci nevyhráli 41 procent utkání, Pardubičtí dokonce celou polovinu. Přitom například v anglické Premier League se špičkové týmy pohybují dlouhodobě do čísla 25 procent.

To značí: Vyrovnanost vždy neznačí kvalitu.

David Ledecký je čerstvou posilou Dynama.
Měl být v Hradci, teď ho setnul. Šlo o peníze...

Postřehy a analýzy po 12. kole FNL

Hvězda kola

David Ledecký (České Budějovice): Hattrickem rozhodl souboj s Hradcem o přední pozice. Útočníkovi Dynama na všechny tři góly přihrál obránce Jiří Kladrubský. Ledecký se dotáhl v tabulce střelců na nejlepší kanonýry.

Smolař kola

Lukáš Mrázek (Chrudim): Chrudimští dlouho pomýšleli v Třinci na bodový zisk. Jejich naděje držel brankář Mrázek, jenž mařil šance domácích. A to i v závěru duelu, přesto se v nastavení Třinec dočkal a rozhodl.

Výrok kola

„Za stavu 1:0 bych nadával, takto jsem se mohl usmívat.“
(Aleš Křeček, trenér Ústí nad Labem)

Zajímavosti kola

3:0 ve 20. minutě: Tady nebylo co řešit. Hráči Ústí nad Labem vstřelili Táborsku během dvaceti minut tři góly a rychle vedli 3:0. Tak zápas i skončil.

Góly ne, jen vyloučení: Zápas s množstvím šancí, ale Prostějov ani Vítkovice se neprosadily. Padly jen dvě červené karty. Po hodině hry, jedna na každé straně.

Jen 7 minut: Rychlé střídání v Brně. Sokolovský záložník Jan Kosak se zranil v úvodu utkání a v 7. minutě střídal.

„Po gólu jsme se zbytečně zatáhli," litoval Froněk, autor branky

Výsledky a pořadí

12. kolo: Č. Budějovice – Hradec Králové 3:1, Znojmo – Pardubice 0:4, Třinec – Chrudim 2:1, Ústí n. L. – Táborsko 3:0, Prostějov – Vítkovice 0:0, Žižkov – Jihlava 0:1, Vlašim – Varnsdorf 1:1, Brno – Sokolov 0:0.

Statistiky

Střelci: 8 – Petráň (Pardubice, Ledecký (České Budějovice), Magera (Brno).

Brankáři: 7 – Porcal (Varnsdorf), 6 – Ottmar (Hradec Králové), Bréda (Prostějov).

Příští program

13. kolo - pátek 26. října, 17.00 Vítkovice – V. Žižkov, 18.00: Jihlava - Prostějov. Sobota 27. října, 10.15: Chrudim – Č. Budějovice, Sokolov – Pardubice, Třinec – Vlašim, 17.15: Hradec Králové – Brno. Neděle 28. října, 14.30: Varnsdorf – Ústí nad Labem, Táborsko – Znojmo.

Utkání 12. kola fotbalové FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Znojmem a Pardubicemi.
Gólové představení Pardubic! Fotbalisté vyhráli ve Znojmě 4:0