„Jindru jsem poznal v době, kdy působil na pozici asistenta trenéra. Je to člověk velmi pracovitý a svědomitý a chtěl bych, aby pokračoval ve své práci nyní jako hlavní trenér. Myslím si, že si danou pozici plnohodnotně zaslouží,“ popsal šéf chrudimského fotbalu Tomáš Linhart důvody, proč padla volba právě na Tichaie, který má za sebou štace v Benátkách nad Jizerou, Českých Budějovicích či pražském Meteroru. Po dvouapůletém působení v pozici asistenta na lavičce MFK Chrudim dostává novou výzvu.

„Čeká nás obtížná sezona, ale věřím, že ve spolupráci všech v klubu ji jsme schopni zvládnout. I když víme, že překonat výsledek loňské sezony bude velmi obtížné. Nyní je i před vedením klubu úkol poskládat tým tak, aby byl konkurenceschopný. Na složení mužstva nyní intenzivně pracujeme,“ dodal Linhart pro klubový web.

„Když jsem nabídku dostal, nebylo absolutně o čem přemýšlet. Celý život jsem trénoval jako hlavní kouč, v Chrudimi jsem si vyzkoušet roli asistenta, což mi také dalo řadu zkušeností. Touha jít vlastní cestou ale převažovala a jsem moc rád, že budu moci vést právě Chrudim,“ popsal nový hlavní trenér rychlé rozhodování o nabídce vedení klubu. Jindřich Tichai má před sebou jasný úkol. V co nejkratším čase si musí postavit vlastní realizační tým, se kterým vstoupí v polovině července do druholigové soutěže, ve které bude chtít zopakovat skvělé výkony z uplynulého ročníku. „Chceme samozřejmě navázat na dobré věci z minulé sezony, cílem bude hrát více aktivněji, být častěji na míči a pokusit se vnutit soupeřům náš styl hry,“ přibližuje svoje plány Tichai.