Domácí tým půjde do televizního zápasu (přímý přenos vysílá ČT Sport) po divoké přestřelce na Žižkově. V osmigólovém utkání brali pardubičtí fotbalisté bod. „Ve finále jsme si řekli, že to pro nás byl pozitivní výkon. Samozřejmě se objevily chyby, po kterých nás soupeř potrestal, ale dokázali jsme stav srovnat a nakonec se ještě dostali do vedení,“ vrátil se ještě k dozvukům předchozího zápasu pardubický trenér Jaroslav Novotný.

„Byl to bod zvenku a pokud ho potvrdíme doma, tak to bude v pořádku,“ dodal kouč. A na svém hřišti nyní šesté Pardubice hostí osmé Brno. Trenéři mohou již využít Daniela Kováře, z marodky se pak vrací další záložník Ladislav Mužík.

Část podzimní části musel vynechat i Pavel Sokol, jenž nedohrál krajské derby s Chrudimí. „Měl jsem natržený zadní stehenní sval, Chyběl jsem asi tři týdny, teď už jsem stoprocentně připravený na zápas,“ řekl Sokol, který už zasáhl i do zápasu na Žižkově.

Pro dvaadvacetiletého záložníka bude mít souboj s Brnem speciální náboj. Ve Zbrojovce totiž čtyři roky působil. „Vzpomínám na to rád, byly to dobré časy. Teď doufám, že Brno porazíme a uspějeme,“ prohlásil Sokol.

V týmu Brna několik hráčů dobře zná. Potkal se s Jakubem Šuralem, bratrem současného kapitána Sparty, či Ladislavem Krejčím. „V kontaktu nyní tolik nejsme. Maximálně si po zápase něco řekneme,“ prozradil Sokol.

První tým Brna nyní sleduje jako druholigového konkurenta. „Řekl bych, že půjdou nahoru. Proti Táborsku jim to sedlo, zvykají si na sebe. Postupně budou lepší,“ dodal na adresu dnešního soupeře. Další bitva začíná dopoledne.