Před vzájemným duelem mají oba týmy šestnáct bodů. Čtvrté Pardubice třikrát v řadě remizovaly, Ústí dvakrát prohrálo a domácí zápas s Vítkovicemi si přeložilo na jiný termín. „V Prostějově jsme ztratili body, vedli jsme o dva góly a nakonec zápas skončil nerozhodně. V závěru jsme ještě měli štěstí,“ vrátil se k poslednímu duelu útočník Michal Petráň.

Tabulka F:NL je i v horní polovině dost vyrovnaná. Na první dva týmy ztrácí Východočeši čtyři body. „Je to škoda, že jsme některé zápasy nedotáhli. Musíme to napravit teď doma,“ dodal Petráň.

V minulé sezoně Ústí v Pardubicích neuspělo a odjelo s prohrou 1:3. „Na začátku této sezony mělo Ústí velkou formu, je to bojovný tým. Teď se jim tolik nedařilo, toho budeme chtít využít,“ řekl pardubický útočník, jenž v této sezoně vstřelil šest branek. Tedy třetinu pardubických gólů. „Doma se nám celkem daří, chtěl bych přidat další góly a pomoci týmu,“ doplnil Petráň.

O tom, jak zvládnou Pardubice další souboj sousedů v tabulce, se rozhodne již v sobotu dopoledne.

Mužík je zpět. Střílel góly za rezervu

U prvních šesti duelů nové sezony nechyběl přímo na hřišti, pak z pardubické sestavy vypadl. Záložník Ladislav Mužík se zranil při pohárovém utkání v Benátkách nad Jizerou. „Doktor zjistil, že jsem měl nějakou prasklinu v zadním stehenním svalu a pár týdnů jsem se to dával dohromady. Teď už se zdá, že je to úplně zahojené,“ vysvětlil dvacetiletý fotbalista.

Nejprve měl týden zcela pauzu, pak začal individuálně posilovat. „Potom ještě injekce, pomalu jsem zkoušel běhat, následně jsem šel do plné zátěže a bylo to v pohodě,“ dostal pozitivní zprávu. I proto se Mužík postupně vrací do hry.

Nejen, že střídal v zápasech A týmu, ale hrál i za divizní béčko. V jeho dresu vstřelil dva góly, na hřišti Trutnova a Kolína. „Určitě bych chtěl být v základu áčka, ale nastoupit za rezervu není žádná degradace. Díval jsem se na to tak, že mám šanci dostat se do zápasového rytmu, rozehrát se a může mi to pomoci rychle nabrat formu,“ uvedl Mužík.