Z lavičky nyní chystá chrudimský tým na pohárový souboj s ligovou Mladou Boleslaví, ve které fotbalový útočník strávil tři roky své bohaté kariéry.

Proti Vítkovicím jste nastoupili hodně aktivně. Kde nastal zlom?
První poločas hráli kluci opravdu výborně. Začali jsme aktivně, drželi balon a po zásluze se dostali do vedení. Jenže poté jsme dostali gól z jednoduchého nákopu. A pak přišlo vyloučení Daniela Vašulína..

Sám jste označil červenou kartu jako klíčový moment. Hrála roli nezkušenost?
Určitě. Věděli jsme, že nás čeká důležité utkání a zřejmě to rozhodlo. První žlutou kartu dostal, když přeskakoval protihráče a neúmyslně na něj šlápl. Chvilku na to šel proti dlouhému nákopu nohou. Myslím si, že to mohl rozhodčí vyřešit spíše domluvou, dvě žluté karty v krátkém sledu se tak často nevidí. Ale je mladý, poučí se, že musí do souboje jít jinak. Bohužel, mladická nezkušenost ovlivnila celé utkání.

Můžete přiblížit, co přesně se stalo se Sulíkem a Rybičkou? A jaký je jejich současný zdravotní stav?
Petr Rybička se zranil v souboji koleno na koleno, doufáme, že bude v pořádku. Martin Sulík si v souboji přivodil otřes mozku, takže v jeho případě minimálně týden pauza bude. Je to hlava, to se nesmí uspěchat.

Hrála ve Vítkovicích roli absence stopera Petra Drahoše?
My jsme museli improvizovat. Na stopera se úplně poprvé postavil Martin Sulík a tento záskok zvládal opravdu dobře, Vítkovice neměly žádnou šanci a prakticky jejich první střela byla hned gólová. Po zranění Sulíka se na post stopera postavil Langr.

Jak za současného stavu lze přistoupit k pohárovému souboji s Mladou Boleslaví?
Musíme se maximálně připravit, protože to bude náročný zápas. Boleslav je na vítězné vlně, v posledním zápase nastřílela pět branek. Navíc my máme v nohách poločas o deseti, musíme se dát do kupy a pokusit se je potrápit.

Před sedmi lety jste se stejným soupeřem padli v poháru 0:3. Co udělat pro to, aby se výsledek neopakoval?
Pamatuji si ten zápas velmi dobře, ještě jsem v něm hrál. Důležité bude co možná nejdéle neinkasovat. Samozřejmě, podcenění ze strany Mladé Boleslavi může přijít. Minule jsme velmi brzo dostali branku a to je špatně, soupeř pak v poklidu kontroluje hru.

Náročný týden zakončí derby s Hradcem. Ač je to tým z opačného pólu tabulky je to ideální domácí zápas, který může výkon Chrudimi nastartovat?
Hradec se zlepšuje, takže nás nečeká vůbec nic jednoduché. Ale my nehrajeme špatný fotbal. Bohužel se rozhoduje ve vápnech a to jak v obranném, tak útočném. Tam se musíme zlepšit, být důraznější. Derby bude vyhecované a stát se může cokoliv. Herně to není špatné, jen se musíme zvednout výsledkově.

Petr Dejnožka