„V úvodu zápasu jsme působili unaveným dojmem a nebyli kvalitní na míči. Postupem času se hra srovnávala a zhruba od dvacáté minuty se hrálo zcela vyrovnané utkání, ve kterém moc šancí nebylo. Začátek druhého poločasu nám vyšel skvěle, což rozhodlo celé utkání. Pro hosty je pětigólová porážka až příliš krutá, protože takový rozdíl mezi námi není, ale myslím, že naše vítězství je zasloužené. Kluky musím pochválit jak zvládli náročný týden, ale jedeme dál,“ řekl letohradský kouč Aleš Majvald po pětigólové výhře nad Horkami nad Jizerou, která potěšila tamní fanoušky.

Vysoké Mýto padlo v krajském derby na horké půdě Hlinska 1:2, když toto skóre platilo již po pětačtyřiceti minutách hry. „Utkání se přitom vyvíjelo podle našich představ. Ve 25. minutě jsme se dostali do vedení Dvořákem po přesném centru Šumského. Bohužel z vedoucí branky jsme se neradovali ani minutu. Přímo z rozehry se domácí dostali k lacinému rohovému kopu, který krásnou střelou přes hlavu přetavili ve vyrovnávací branku. Za další dvě minuty se zaskvěl jejich brankář, který společně s obětavostí svých obránců lapil hlavičku Trnky z malého vápna a poradil si i s dorážkou ze dvou metrů. Následné dorážky pochytali svými těly bránící hráči. Když se zdálo, že poločasové skóre zůstane nerozhodné, propadli jsme ve středu hřiště a soupeř se ujal vedení. Druhý poločas se nesl ve znamení naší neplodné převahy a snahy o vyrovnání, bohužel bez úspěchu. Proto je vítězství Hlinska naprosto zasloužené,“ glosoval trenér František Dvořák.

SKUPINA C, 10. kolo:

Hlinsko – Vysoké Mýto 2:1

Fakta – branky: 27. Formáček, 45. Jančura – 25. Dvořák. Rozhodčí: Dujsík. ŽK: 2:1. Diváci: 287. Poločas: 2:1. Hlinsko: Jech – Nevole, Volf, Zub (46. Stýblo), Rambousek – Zelenka, Jančura, Křivka, Portyš (90. + 2. Holec) – Koutný (65. Klika), Formáček (86. Hlouš). Vysoké Mýto: Zavřel – Hlavsa, Trnka, Žák, Stránský (61. Fišer) – Javůrek (56. Rezek), Tomášek (56. Velinský), Dvořák, Kopřiva, Habrman – Šumský.

Letohrad – Horky nad Jizerou 5:0

Fakta – branky: 75. a 86. Kabourek, 54. Macek, 64. Boura, 88. Lorenc. Rozhodčí: Maiello. ŽK: 2:0. Diváci: 130. Poločas: 0:0. Letohrad: Martinovský – Kail, Macek, Nágl, Šponar (82. Krejčí) – Hiller, Zbudil (46. Boura), Štěpán (83. Dostál), Lorenc – Šplíchal (75. Kundrt), Kabourek.