Co se nezměnilo, to je jméno hlavního kouče, mužstvo nadále vede FILIP KLAPKA. Co se týče samotné přípravného období, podle jeho slov doposud běží bez podstatnějších zádrhelů. „Příprava probíhá podle plánu. Využíváme hřiště s umělým povrchem v Chocni, Černilově a Pardubicích. Zimní období tak máme tradičně celkem rozlítané," připomíná Klapka, že klub nemá k dispozici hřiště s umělým povrchem a musí pracovat v areálech v bližším či vzdálenějším okolí.

SK Vysoké Mýto vs. FK Letohrad.
Letohrad divizi bez boje nevzdá. Na jaře budeme silnější, věří kouč Majvald

Což platí i o přátelských duelech, zatím mají Vysokomýtští za sebou dva. Na hřišti divizního Žďáru nad Sázavou zvítězili po dvou proměněných pokutových kopech 2:1. „Více než vítězství nás v tomto případě těšily chuť a kvalita, s kterou jsme utkání odehráli," pochvaloval si Klaplka. O týden později zdaleka tak spokojen nebyl, neboť jeho svěřenci podlehli na umělé trávě v Ohrazenici vysoko 0:4 třetiligovým Živanicím. Další testovací duely odehrají proti Ždírci nad Doubravou, Chlumci nad Cildinou a Havlíčkovu Brodu, o následujícím víkendu je však čeká jiná součást zimní přípravy. „V tomto týdnu máme od 7. do 11. února v plánu soustředění ve Strážném u Vrchlabí," přibližuje nadcházející společnou akci trenér Klapka.

Ilustrační foto.
Zima u divizního lídra. V Ústí jedou podle plánu, ne však úplně podle představ

Jeho hlavní starostí je ovšem v těchto dnech složení kádru, neboť absencí oproti podzimu zatím počítá více, než by bylo zdrávo. „V kádru u nás dochází doslova k zemětřesení. Z různých důvodů totiž skončila hned čtveřice fotbalistů a další dva se kvůli zranění ještě nezapojili," vysvětluje vysokomýtský kormidelník. Jakkoli má před sebou ještě více než měsíc přípravy před prvním ostrým duelem o mistrovské body (9. března doma proti Novému Bydžovu), tak to pro něho pochopitelně není optimální pozice. „Snažíme se pracovat celoročně na kvalitní fyzické a taktické připravenosti mužstva, tudíž největším úkolem do začátku jarní části bude přivést ještě nějaké hráče…," dodal Filip Klapka.


Načítám tabulku ...