Nejúspěšnějším týmem z regionu je ústeckoorlická Jiskra, který se výtečným jarem vyšplhala na druhou pozici, byť s ohromnou ztrátou za suverénně vítězným a postupujícím Libercem B. Kdo by to byl řekl loni v září po velmi špatném ústeckém vstupu do soutěže… Pak však nastalo probuzení a celé jaro bylo v podání svěřenců Vladimíra Chudého výsledkově skoro dokonalé. Jiskra dokázala vítězit i tehdy, když jí to herně poněkud drhlo, tohle umění se cení vysoko. Závěrečné vystoupení proti Čáslavi ozdobil Radek Tichý hattrickem.

Spokojenost může na konci zavládnout v Trutnově, protože krkonošský celek bere velmi pěknou čtvrtou příčku ozdobenou patnácti vítěznými zápasy. Hlinsko možná po skvělém podzimu čekalo o malinko více, nakonec však i šestá příčka je pro klub z Vysočiny dobrým počinem. Vysoko je potřeba ocenit představení nováčka z Chrudimi, rezerva nakonec vyšplhala do horní poloviny pořadí, což je nad očekávání. Hodně rozporuplný ročník zažilo Vysoké Mýto, jehož smělé ambice se rozplynuly na podzim a jaro to, co se týče výsledků, moc nevylepšilo, byť závěrečná remíza ve Velkých Hamrech nebyla k zahození.

SK Polička vs. SK Zámrsk.
Krajské fotbalové výsledky: V Žamberku a Slatiňanech slaví primát v I. B třídě

Úspěšné záchranářské práce hlásí Nový Bydžov a Letohrad, oba celky si ovšem dlouho zahrávaly s ohněm. Průběh soutěže pro ně musí být varováním do budoucna. letohradu se derniéra v Hlinsku nepovedlo ani herně, ani výsledkově.

A jsme u dvou týmů, které nejvíce zklamaly fanoušky, divizní společnost opouštějí a míří do královéhradeckého přeboru. V případě Dvora Králové je to po devatenácti letech nepřetržitého působení v divizi. Příčin bude nesporně více, jednou z hlavních je však bezesporu chabá ofenziva. Náchod dal za třicet sehraných kolech jen 21 branek a Dvůr na tom nebyl o mnoho lépe.

30. KOLO:

Velké Hamry – Vysoké Mýto 2:2

Fakta – branky: 8. Žitka, 80. Javůrek – 17. Velinský, 58. Hlavsa. Rozhodčí: Štefan. ŽK: 5:3. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Vysoké Mýto: Zavřel – Javůrek, Trnka, Dvořák, Hlavsa – Mokrejš (61. Briol), Tomášek (61. Řehák), Žahourek, Velinský (45. Valášek), Žák – Habrman.

Filip Klapka, trenér SK Vysoké Mýto: Na parádně připraveném pažitu se odehrávalo velmi svižných 90 minut. Domácí se dostali záhy do vedení, nám se podařilo rychle vyrovnat. Po krásné akci se v 58. minutě dokázal prosadit Hlavsa. Domácí se vrhli do útoku a od inkasování nás kolikrát zachránilo štěstí spolu se zákroky brankáře Zavřela. Vyrovnání se soupeř dočkali deset minut před koncem po rohovém kopu. Bodu ze hřiště velmi kvalitního protivníka si cením a chválím naše hráče za předvedený výkon.

Hlinsko – Letohrad 3:1

Fakta – branky: 18. Mayer, 46. Šejvl, 75. Křižák – 82. Netolický. Rozhodčí: Klír. ŽK: 0:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Letohrad: Janůj – Jiřánek, Kail, Štěpán, Lorenc – Kadlec (61. Netolický), Zbudil (61. Nágl), Chládek (69. Veselý), Lorenc, Šplíchal (61. Hiller) – Kabourek.

Aleš Majvald, trenér FK Letohrad: Mrzí mě, že jsme poslední zápas výsledkově nezvládli. Bohužel jsme si nedokázali poradit s dobrou obranou domácích, hráli jsme hrozně neúčelně, když jsme nedokázali dostat dobré míče mezi řady a pokud jsme si chtěli pomoc dlouhým míčem, tak ho sebral brankář. Naopak soupeř naše chyby v rozehrávce trestal, byl produktivní a zaslouženě vyhrál.

Ústí nad Orlicí – Čáslav 3:0

Fakta – branky: 3., 42. a 81. Tichý. Rozhodčí: Hanousek. ŽK: 1:4. Diváci: 280. Poločas: 2:0. Ústí nad Orlicí: Jech – Langer, Mikor, Chleboun, Stránský – Špatenka, Hynek (81. Petrjánoš), Souček, Vašek – Sokol (15. Paata), Tichý.

Vladimír Chudý, trenér TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Odehráli jsme asi jedno z nejlepších jarních utkání na domácí půdě. Podařilo se nám brzy vstřelit úvodní branku, která určila další ráz hry. V zápase jsme dominovali, měli ho pod kontrolou a soupeři toho moc nedovolili. Hráči hráli s chutí, sebevědomě kombinovali a fotbal si užívali. Konečný výsledek 3:0 je zcela zasloužený, sezonu jsme zakončili, jak nejlépe jsme mohli.


Načítám tabulku ...