Nebyla to kdovíjak uchvacující podívaná, jakou nabídli vysokomýtští fotbalisté svým příznivcům v závěrečném podzimním domácím vystoupení. Účel ale v tomto případě posvětil prostředky, svěřenci Františka Dvořáka dvakrát našli cestu do sítě (byť tedy v prvním případě za vydatného přispění soupeře), zapsali svoje jedenácté vítězství v soutěžním ročníku a vrátili se zpět na vedoucí příčku, ze které je před týdnem vystrnadil Kolín. Tahle dvojice divizní skupině C suverénně kraluje. Kdo stráví zimní přestávku na nejvyšším stupínku, o tom se „na dálku“ rozhodne v sobotu 30. října, kdy Vysoké Mýto hostuje ve Velkých Hamrech a Kolín hraje s Čáslaví.

Zklamání zažilo publikum v Letohradu, tamní borci si totiž nedokázali poradit právě se soupeřem z Čáslavi. Na vině byly především dvě branky obdržené v rychlém sledu v polovině prvního poločasu. Reagovat na tento nepříznivý vývoj se domácím nepodařilo.

Jiskra Ústí nad Orlicí vs. FK Zbuzany.
FOTOGALERIE: Ústí nedokázalo porazit ani v deseti hrající Zbuzany

Vysoké Mýto – Dvůr Králové 2:0

Fakta – branky: 19. vlastní (Picha), 78. Šumský. Rozhodčí: Pánek. ŽK: 2:2. Diváci: 165. Poločas: 1:0. Vysoké Mýto: Zavřel – Hlavsa (46. Rezek), Trnka, Fišer, Stránský – Mokrejš (46. Javůrek), Dvořák, Velinský (63. Valášek), Kopřiva (63. Tomášek), Habrman (88. Vopršálek) – Šumský. Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula – T. Picha, Klazar, Sojka, Tomeš – Ráliš – Martinec, Hruška, Prokůpek (77. Kasan), Vítek (33. S. Ježek) – Vitebský.

František Dvořák, trenér SK Vysoké Mýto: V posledním podzimním domácím zápase jsme se chtěli rozloučit vítězstvím. Výhra 2:0 je zasloužená, ale výkon, zejména ofenzíva, nebyl bez chyb. K vidění byla spousta ztrát a nepřesností, hlavně v předfinální a finální fázi. I proto bylo utkání dlouho nerozhodnuté. První branku si hosté vstřelili sami a na pojišťovací museli diváci čekat až do 78. minuty, kdy Stránský nacentroval na Šumského a ten se zblízka nemýlil.

Letohrad – Čáslav 1:3

Fakta – branky: 82. Kabourek – 21. vlastní (Šponar), 24. Hejný, 68. Slavík. Rozhodčí: Janíček. ŽK: 1:0. ČK: 1:1 (86. Štěpán – 84. Čuchal). Diváci: 120. Letohrad: Martinovský – Kail, Kundrt, Nágl, Šponar (64. Chládek) – Lorenc (75. Kadlec), Zbudil (75. Krejčí), Štěpán, Hiller – Kabourek, Počtýnský (64. Šplíchal).

Aleš Majvald, trenér FK Letohrad: Musím říci, že je pro mě jak výsledek, tak předvedená hra v posledním domácím utkání zklamáním. Čáslav nás předčila v základních činnostech, jakými jsou pohyb či důraz, a zaslouženě vyhrála. Přitom úvod zápasu byl z naší strany slušný a je škoda, že šance Kabourka skončila pouze na tyči. V polovině poločasu jsme však po chybách obdrželi dva góly a do konce první části jsme pak úplně vypadli ze hry. Ve druhé půlce jsme naháněli dvoubrankové manko, ale Čáslav nás dobrou organizací do šancí nepouštěla. My teď musíme zmobilizovat síly a bodovat v Kosmonosech.