„S průběhem přípravy panuje víceméně spokojenost. Hráči chodili na tréninky ve velkém počtu a pracovali poctivě,“ mohl být po této stránce spokojen trenér Klapka. Rovněž zápasové testy splnily svůj účel, byť ten nejdůležitější skončil nezdarem, když vinou nepovedeného závěru vypadlo vysoké Mýto v předkole MOL Cupu se Slavií Hradec Králové (a přišlo tím o souboj s druholigovou Chrudimí v dalším kole…). „Některá utkání nám vyšla lépe, jiné zase tak dobře ne. V každém případě nám ukázala, že je stále na čem pracovat,“ říká Klapka.

FK Letohrad vs. FC Hlinsko (MOL Cup).
Start bude náročný, ale chceme navázat na závěr jara, hlásí letohradský trenér

Nejzvučnější letní posilou je Pavel Dvořák, čtyřiatřicetiletý klubový odchovanec, který má na kontě 259 ligových startů za jedenáct sezony v nejvyšší soutěži (Hradec Králové, Jihlava, Olomouc, Slovácko). V závěru jara se ovšem zranil, takže se teprve postupně dostává do tréninkové zátěže. Mužstvo dále posílili František Šplíchal z Letohradu, Pavel Štěpánek ze Živanic, Marek Kadrmas z Hradce Králové a talent z vlastní mládežnické líhně Ondřej Švejda. Do Kostelce nad Orlicí zamířil Vítězslav Hrubý a do béčka hrajícího krajský přebor byli přeřazeni Filip Wimmer, Lukáš Benda, Kryštof Kabrhel a Tomáš Vopršálek.

„Cíl máme vždy stejný – vyhrávat. Jaká bude realita, to se uvidí,“ odpovídá Filip Klapka na otázku, s jakými plány Vysoké Mýto vstupuje do nové divizní sezony. „Očekávám vyrovnanou soutěž, ve které může každý porazit každého,“ dodal.

Ilustrační foto.
Dobrá příprava je jedna věc, samotná soutěž druhá, říká ústecký trenér Chudý

V prvním ostrém divizním duelu přivítá Vysoké Mýto v regionálním derby chrudimské béčko, hrát se bude tuto sobotu 5. srpna. O týden později se Klapkovi svěřenci vydají k utkání do Nového Bydžova.