Po osmi vítězstvích v řadě narazil lídr tabulky divizní skupiny C na svého prvního přemožitele v podzimní části soutěžního ročníku. Na vlastním stadionu nečekaně padl se soupeřem z Kosmonos, když o výsledku bylo prakticky rozhodnuto do poločasu. Favoritovi totiž fatálně nevyšel nástup do zápasu, za necelých dvacet minut nabral dvougólové manko, navíc ještě inkasoval „do šatny“ z pokutového kopu. A jeho snaha po změně stran vrátit se do hry vyzněla do ztracena. Nic naplat, jednou zřejmě prohra přijít musela, že se to ale proti mužstvu nacházejícímu se ve spodní polovině pořadí, které mělo před tímto kolem na kontě jediné vítězství, nečekalo, to je nabíledni. Na vedoucí pozici Vysokého Mýta v divizi se však nic nemění. Letohrad si přivezl bod z trávníku posledních Tochovic a nebyl to úplně ten výsledek, jaký si představoval.

Vysoké Mýto – Kosmonosy 0:3

Fakta – branky: 13. Fabián, 18. Marek, 45. + 2. Horák z pen. Rozhodčí: Mrkáček. ŽK: 2:2. Diváci: 250. Poločas: 0:3. Vysoké Mýto: Černík (44. Zavřel) – Hlavsa, Trnka (46. Velinský), Hock, Stránský – Habrman, Dvořák (46. Rezek), Wimmer (73. Fišer), Tomášek, Javůrek (46. Kopřiva) – Šumský.

František Dvořák, trenér: Jak jsem chválil kluky minulý týden za defenzívní činnost, tak v tomto zápase v prvním poločase tomu bylo přesně naopak. Soupeř naši laxnost a nedůraz dokázal dokonale využít a dostal se ke tříbrankovému vedení. Po změně stran jsme sice vyvinuli tak, ale naše kombinace většinou končily před pokutovým územím nebo na blokujících hráčích. Po osmi výhrách jsme proto poprvé okusili zaslouženou porážku.

Tochovice – Letohrad 1:1

Fakta – branky: 54. Vokurka – 45. + 1. Kabourek. Rozhodčí: Toman. ŽK: 0:4. ČK: 0:1 (78. Kundrt). Diváci: 150. Poločas: 0:1. Letohrad: Martinovský – Macek, Kundrt, Nágl, Krejčí – Šponar (66. Šplíchal), Hiller (74. Chládek), Zbudil (74. Kadlec), Štěpán – Lorenc, Kabourek (90. Dostál).

Aleš Majvald, trenér: Měli jsme do utkání nějaký záměr, ale ten jsme museli hned po rozcvičce změnit, vzhledem ke stavu hřiště se po zemi moc hrát nedalo. Podle toho vypadal i samotný zápas, který byl plný soubojů a nepřesností. Mrzí mě, že dáme na konci poločasu vedoucí branku a druhý poločas nedokážeme uhrát do vítězství. Jestli budeme neustále opakovat stejné chyby, tak to bude vždy jen o tom, jestli soupeř ty chyby potrestá nebo nepotrestá. Nás teď čekají dvě domácí utkání, tak věřím, že předvedeme kvalitnější výkony.

Divizní soutěž má v úterý 28. září na pořadu vložené kolo, v jehož rámci hostí Vysoké Mýto soupeře z Náchoda a Letohrad se v krajském derby utká s Hlinskem. Začátky jsou v 15:30.