Mužstvo je pod vedením trenéra ALEŠE MAJVALDA v plné zimní přípravě a je odhodláno se o setrvání v divizní soutěži porvat. Pochopitelně to do značné míry bude odvislé od posílení kádru. Jak tahle snaha klapne, to se ukáže v následujících dnech a týdnech, nicméně první nové jméno už se objevilo a dá se předpokládat, že není poslední. „Pevně věřím, že pohyby v kádru budou už pouze směrem dovnitř," vyjádřil svoje logické přání kouč Majvald. Letohrad zahájí jarní boje 10. března v Benátkách nad Jizerou, doma se poprvé svým fanouškům představí týden nato proti Turnovu.

Jak se z vašeho pohledu zatím odehrává zimní přípravné období týmu?

Přípravu jsme zahájili 10. ledna a kromě dvou tréninků, kdy nás potrápila ledovka, všechno běží podle stanoveného plánu.

Máte za sebou také úvodní přípravná utkání, s jakými výsledky a splnila účel?

Máme za sebou dvě utkání. Na druhý tým krajského přeboru Horní Ředice jsme nestačili a podlehli 2:3, následně jsme porazili Jeseník 4:2. Oba odehrané zápasy odpovídaly fázi přípravy, ve které momentálně jsme. V dalším průběhu zimní pauzy budeme nadále trénovat v domácích podmínkách a v plánu máme ještě pět zápasů.

Ilustrační foto.
Zima u divizního lídra. V Ústí jedou podle plánu, ne však úplně podle představ

Co je nového v kádru hráčů? Máte v tuto chvíli jasno o tom, že někteří členové podzimního kádru vaše mužstvo opustí, a naopak, rýsují je nová jména v sestavě, která zkoušíte?

Do jarní části s námi určitě nebudou pokračovat dva fotbalisté, a to David Knespl a Matouš Brabec. Naopak nás doplnil Michal Černohorský. Pevně věřím, že do začátku mistrovské soutěže bude pohyb v kádru už jenom směrem dovnitř, abychom byli na jaře silnější.

Jak bude v Letohradu vypadat druhý měsíc zimní přípravy?

Budeme dál pokračovat ve zdokonalování principů naší hry, zlepšování dovedností u jednotlivců a hlavně si musíme v kabině udělat soudržnou partu, protože nás čeká velmi náročné jaro…

Ilustrační foto.
ANKETA: Zvolte nejoblíbenější fotbalový klub Ústeckoorlicka za rok 2023

Načítám tabulku ...