Fotbal v Ústí nad Orlicí zažil na podzim velmi příjemné časy. A podstatnou zásluhu na tom má jeho nejsledovanější celek, tedy divizní áčko. Po vydařeném jaru se od něho čekaly velké věci, ale taková jízda možná překvapila i tamní fanoušky. V polovině sezony se Jiskra po zásluze zařadila ke žhavým adeptům na postup do třetí ligy a kouč VLADIMÍR CHUDÝ je se svým kolektivem připraven ohromnou výzvu přijmout.

Vaše základní hodnocení odehraného podzimu v podání Jiskra Ústí nad Orlicí?

Z našeho pohledu panuje určitě spokojenost jak s dosaženým umístěním, tak i s bodovým ziskem.

Jak jste byl či nebyl spokojen, co se týče předváděných výkonů a herního projevu?

Měli jsme velmi těžký začátek, kdy jsme měli vlivem odložených mistrovských a pohárových utkání z důvodu nepříznivého počasí velmi nahuštěný program. Odehráli jsme sedm utkání v rychlém sledu, výsledkově jsme je celkem zvládli, ale předvedená hra nebyla úplně ideální. Pak se náš herní projev podstatně zlepšil a hráli jsme velmi dobře. V polovině soutěže možná přišlo určité uspokojení, náš projev tady nebyl zrovna ideální a ztratili jsme body v utkáních, kdy jsme asi měli bodovat naplno. Závěr soutěže se nám z mého pohledu znovu povedl a zlepšila se také naše hra.

SK Vysoké Mýto vs. FC Hlinsko.
Spokojenost? Částečná, říká na konci divizního podzimu vysokomýtský kouč Klapka

Kde nacházíte pozitivní stránky vašeho podzimního vystoupení, kde naopak spatřujete hlavní negativa a věci, na kterých potřebujete zapracovat?

Za mně největší pozitivum je, že máme široký a vyrovnaný kádr. Kdykoliv jsme mohli střídat a nikdy jsme tým neoslabili, ba naopak se náš výkon se po vystřídání ještě zvedl. Co musíme do jara zlepšit, to je hra do zatažené obrany. Soupeři proti nám doma i venku vycházeli z obranného bloku a my jsme byli nuceni hrát do „plných“. V tomto směru ještě nejsme dostatečně dobří.

Jaké byly TOP zápasy podzimu vašima očima? A kdy se vám naopak představení mužstva zamlouvalo nejméně?

Sehráli jsme velmi povedená utkání doma s MFK Chrudim a královéhradeckou Slavií, venku si velmi cením vítězství z Trutnova, kde jsme předvedli velmi sebevědomý a kvalitní výkon. Samozřejmě nejméně se nám povedlo utkání ve Velkých Hamrech, to byl náš nejslabší zápas na podzim. Velké zklamání panovalo i po derby s Letohradem, kde jsme také nehráli dobře. Škoda byla utkání na Spojích Praha, měli jsme ho dobře rozehrané, ale bohužel ho nedotáhli do vítězného konce.

MOL Cup: Ústí vs. Žižkov:

Jak byste porovnal ofenzivní a defenzivní složku vaší hry?

Myslím, že obrana patřila vždy k našim silným stránkám, což jsme potvrdili. V útočné činnosti jsme byli velmi efektivní ze standardních situací a dobře řešili rychlé protiútoky. Jak už jsem řekl, musíme se zlepšit ve výstavbě hry.

Najdou se jednotlivci, které byste za podzimní přínos pro kolektiv zvláště vyzvedl?

V první řadě bych ocenil tým, partu hráčů, kteří tvoří kádr A mužstva. Všichni se podílejí na výsledcích našeho celku. Vždy se najde někdo, kdo v určitých fázích hraje prim, ale bez pomoci ostatních spoluhráčů by sám nic nedokázal.

Jak byste okomentoval podzimní část divize jako celek, její sportovní kvalitu a náročnost?

Vidím velké rozdíly a hlavně značný bodový rozdíl mezi čelem a koncem tabulky. To dřív nebývalo. Když si například vezmu předchozí ročník, tak Liberec měl tehdy po podzimu 36 bodů a vedl soutěž o „parník“. Nyní by ovšem byl až třetí. Čelo divize je tedy velmi vyrovnané a bude to určitě boj až do konce. Za mně je aktuální ročník kvalitnější a náročnější.

TJ Svitavy vs. FC Libišany.
ANKETA DENÍKU: Zvolte nejdůležitější podzimní událost regionálního fotbalu

Vaše plány pro zimní přípravu a případné doplnění kádru?

Proběhne klasická zimní příprava, kdy se bude hodně trénovat, běhat a odehrajeme několik přípravných utkání. Pokusíme se v první řadě hráčský kádr udržet a pokud možno vhodně ho doplnit jedním, maximálně dvěma hráči.

Před sezonou jste vyjádřil přání se v první řadě v divizi zachránit. To se vám nejspíše povedlo, takže můžeme nyní říci, že se Ústí popere o postup do ČFL?

Tehdy jste se mě ptal na cíl pro podzimní část soutěže… (s úsměvem). Tento cíl jsme splnili a teď se vrhneme do boje o postup do České fotbalové ligy!


Načítám tabulku ...