Vysoké Mýto - Poříčany 2:0

Mít dobrý start do soutěže si přeje každý trenér a svěřencům kouče Dvořáka se ho podařilo splnit. Domácí to neměli vůbec se svým soupeřem snadné a vítězství se nerodilo lehce. Skóre otevřel v 37. minutě proměněnou penaltou Tomášek, aby na něj navázal čtvrt hodiny před koncem střídající Wimmer.

Fakta – branky: 37. Tomášek z pen., 76. Wimmer. Rozhodčí: Míč. ŽK: 6:2. Diváci: 155. Poločas: 1:0. Vysoké Mýto: Černík – Žák (52. D. Fišer), Kouřil, Hock, Stránský – Habrman (88. Mokrejš), Tomášek (59. Wimmer), Dvořák, Kopřiva (65. Hrubý), Rezek (65. Tlapák) – Zavřel.

Letohrad - Libiš 1:0

Výhra 1:0 se počítá, zvlášť když Letohrad vyhlásil cíl v podobě záchrany. Daleko více ovšem bude spoluhráče i trenéra zajímat, jak to bude se zdravotním stavem kapitána Jiřího Štěpána a Dominika Chládka. Oba museli vinou zranění odstoupit už během první půle. Jediný gól zápasu zaznamenal deset minut po přestávce Krejčí.

Fakta – branky: 55. Krejčí. Rozhodčí: Tryzna. ŽK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 0:0. Letohrad: Martinovský – Strasser, Krejčí, Kundrt, P. Štěpán – Lorenc (86. Šponar), Ráliš, Chládek (43. Filip), J. Štěpán (23. Hiller, 81. Macek), Zbudil (72. Trnka) – Kabourek.

Trutnov - Benátky n. J. 0:3

Souboj dvou mužstev z horní poloviny tabulky přinesl až nečekaně hladké vítězství Benátek. Hosté šli do vedení krátce před uplynutím půlhodiny zápasu, když proměnili pokutový kop. Do přestávky se prosadili ještě dvakrát a po pauze už se skóre neměnilo.

Fakta – branky: 27. Šimeček z pen., 37. Macek, 42. Zoubek. Rozhodčí: Zita. ŽK: 5:3. ČK: 1:1 (67. Turner – 85. Macek). Diváci: 93. Poločas: 0:3. Trutnov: Šťastný – Turner, Makovský, Müller, Mařas (46. Štěpánek) – Valášek (87. Jirousek), Zieris, Brejcha (36. M. Kejzlar), Vl. Marks, M. Knap – P. Doubic (82. O. Tobiáš).

Kutná Hora - Náchod 0:3

Náchod přestál úvodní nápor domácího outsidera, poté začal diktovat tempo hry a zaslouženě vyhrál. Hattrickem o výhře rozhodl kapitán Malý, jenž svoji první branku dal z penalty. Dobrý vstup do jarní části sezony! Svěřenci trenéra Ondřeje Nejmana se tak stále drží na druhém místě divizní tabulky s odstupem tří bodů na vedoucí Vysoké Mýto.

Fakta – branky: 21. (z pen.), 76. a 92. Malý. Rozhodčí: Bohata. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Náchod: Hladík – Moravec, Kabeláč, Podolník, D. Nejman – Petřík (80. Jahoda), Brich, Hlava, Simon (58. Vencl) – Rojšl (46. Metzner), Malý.

Fotbalové jaro.
Verbíř i Neumannová lákají: Kupte si přílohu Deníku o vašem fotbalovém klubu

Horky n. J. - Dvůr Králové 5:4

Jarní premiéra dvorských fotbalistů nabídla atraktivní partii plnou branek, domů si ale hosté i přes čtyři nastřílené góly neodvezli ani bod. Středočeši byli po celý zápas střelecky napřed, vyrovnat se už hostům ve finiši nepodařilo.

Fakta – branky: 14. a 34. Baisa, 29. Mynář z pen., 43. vlastní (Václavek), 54. Borek – 19. z pen. a 40. Karal, 36. Fejk, 89. Ujec. Rozhodčí: Doubek. ŽK: 6:3. Diváci: 60. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Karal, Kruliš (59. O. Ujec), Václavek (85. Rejl) – Picha (70. Hruška), J. Dvořák, Fejk, Friedl (46. Vitebský) – Knespl, Macháček, Pečenka (77. Tomeš).

Čáslav - Hlinsko 1:1, pen. 4:2

Fotbalisté Hlinska na hřišti Čáslavi po proměněné penaltě dlouho sahali po třech bodech, po vyrovnání soupeře a neúspěšném penaltovém rozstřelu se ale musí spokojit jen s jedním.

Fakta – branky: 70. Hannich – 14. Vašek (pen.). Rozhodčí: Pekař. ŽK: 1:1. Diváci: 130. Poločas: 0:1. Hlinsko: Jech – Hlouš (64. Cach), Musa, Mikor, Nevole, Vukliševič – Křivka, Vašek (83. Zub), Jančura – Volf, Klika.

Další výsledky: Kolín – Velké Hamry 2:0, Nymburk – Ostrá 1:3.