Vysoké Mýto – Poříčany 2:0 (1:0)

Lídr divizní skupiny C hostil na svém stadionu Poříčany a připsal si první tři jarní body. Domácí měli po celé utkání více ze hry, avšak gólově udeřilo pouze dvakrát. U první branky byl Tomášek, když ke konci první půle proměnil pokutový kop. Vybojovaným míčem v 76. minutě se do zakončení na zadní tyči dostal Wimmer a nedal gólmanovi hostí šanci zasáhnout. Už v nastavení měly Poříčany příležitost na snížení stavu po přímém kopu z velmi dobré vzdálenosti, ale Jandovu střelu přizvedla zeď. Rovněž ve druhé kole hraje Vysoké Mýto doma a přivítá Kolín.

Fakta – branky: 37. Tomášek z pen., 76. Wimmer. Rozhodčí: Míč. ŽK: 6:2. Diváci: 155. Poločas: 1:0. Vysoké Mýto: Černík – Žák (52. D. Fišer), Kouřil, Hock, Stránský – Habrman (88. Mokrejš), Tomášek (59. Wimmer), Dvořák, Kopřiva (65. Hrubý), Rezek (65. Tlapák) – Zavřel.

Letohrad – Libiš 1:0 (0:0)

Vstup do jarní části se fotbalistům Letohradu výsledkově vydařil. Tři body zůstaly doma, což je ten nejdůležitější faktor zápasu. Ten méně příjemný nadělal vrásky hlavně trenérskému štábu letohradské družiny. Už v 23. minutě se na hrací ploše svíjel bolestí kapitán Jiří Štěpán a jeho zranění si vyžádalo příjezd záchranné služby. Navíc před poločasem si po střetu s protihráčem způsobil zranění i Chládek a oba putovali na vyšetření. O přestávce museli domácí myslet hlavně na fotbal. Okamžik, který jim okysličil krev, přinesla 55. minuta. Po rohovém kopu se balón dostal ke Krejčímu, jenž ho nekompromisně poslal za gólmanova záda. V závěru se sice hosté vehementně snažili o vyrovnání, ale Martinovský nebezpečné pokusy kryl a Letohrad těsné vedení uhájil.

Fakta: – branky: 55. Krejčí. Rozhodčí: Tryzna. ŽK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 0:0. Letohrad: Martinovský – Strasser, Krejčí, Kundrt, P. Štěpán – Lorenc (86. Šponar), Ráliš, Chládek (43. Filip), J. Štěpán (23. Hiller, 81. Macek), Zbudil (72. Trnka) – Kabourek.

Ilustrační foto.
Kouč holického lídra Kopecký je po porážce zklamaný, ale zároveň hrdý