„Podzim skončil neúspěchem,“ je si dobře vědom Petr Průcha, nyní již bývalý kouč Nového Bydžova. „Před sezonou jsem si dělal mustr, kolik bychom tak měli získat bodů. Kdybychom poslední utkání vyhráli, tak by to byl správný odhad. Bohužel tyto body k tomu chybí,“ dodává někdejší důrazný útočník, který to dotáhl až do nejvyšší soutěže.

„Co se týká herního stylu, tak to úplně špatné nebylo. Odehráli jsme některé kvalitní zápasy s dobrými soupeři. V jedné chvíli to vypadalo velice dobře, tuším, že jsme se pohybovali dokonce na sedmém místě,“ podotýká muž známý pod přezdívkou Tarzan.

Petr Průcha teď vede Nový Bydžov, druhý tým tabulky krajského přeboru Královéhradecka
Trenér Průcha: Berbr si myslel, že nad něj není a může všechno, avšak narazil

Bydžovský celek figuroval dlouhou dobu ve středu tabulky, závěrečná třetina podzimu se mu ovšem zle nevydařila a proto přišel tabulkový sešup až na sestupovou příčku. „Bohužel po domácím zápase s Hlinskem a inkasovaném gólu na 1:1 v poslední minutě se nám to nějakým způsobem zvrtlo a v dalších čtyřech duelech už jsme nebyli schopni uhrát žádný bod. Ze závěru tedy panuje velké rozčarování,“ konstatuje kouč, jenž v příštím roce oslaví kulaté 50. narozeniny.

Divize C - 2. kolo: Nový Bydžov (modří) - Vysoké MýtoPetr Průcha během duelu 2. kola divize C mezi Novým Bydžovem a Vysokým Mýtem.Zdroj: RMSK Cidlina

Průcha působil na lavičce Nového Bydžova několik sezon. V závěru té předešlé ho na posledních pět kol vystřídal Jan Kraus, který ale u týmu nepokračoval, a tak se vrátil znovu Tarzan. „Když jsem se v létě vracel se k mužstvu, bylo to jen něco jako „náhradní řešení“. Je potřeba, aby do mančaftu přiletěl nový vzduch, nové vnímání trenéra od hráčů a naopak,“ zdůrazňuje.

NA LAVIČCE. Petr Průcha - trenér Nového Bydžova, který nyní hraje divizi C.
Příprava? Jako hráč zažil galeje na škváře. Teď jde trenér Průcha střední cestou

Vedení novobydžovského klubu nyní intenzivně jedná o novém trenérovi. Dle posledních informací jsou ve hře tři jména a jedno z nich bude již brzy zveřejněno.

„Tým je mladý, perspektivní, jen je potřeba ho vhodně doplnit. Novému trenérovi přeji, aby na jaře navázal na práci, která je tu rozdělaná, dal hráčům nový impuls. Když se mu to povede, věřím, že se divize v Bydžově podaří uhájit a bude zachována i pro příští sezonu,“ přeje si Petr Průcha.


Načítám tabulku ...
V roli trenéra na tiskové konferenci
Fotbalista Petr Průcha: Z vesnice až do ligy